אודי סגל וענת דוידוב

"משרד הבריאות לא חזק מול המערכת"

שמוליק בן יעקב יו"ר האגודה לזכויות החולה, על קיצור התורים ל־MRI: "יש להם אחריות על בקרה על כל תור. כשהם יפסלו את אחד המפעילים התופעה תסתיים"


אתמול (א') פרסמו ב'שבע תשע' מידע על הדרך הקשה של חולים רבים כדי להגיע לתור בדיקת MRI, בשל מיעוט מכשירים בישראל התורים מתארכים מאוד עד שקמו כמה חברות שמצאו פתרון מכעיס, שלמו לנו כפול ואנחנו נסדר לכם בדיקת MRI תוך יומיים שלושה, הכל על חשבון חולים אחרים שלא יכולים לשלם ונאלצים להמתין בתור חודשים לבדיקה שיכולה להציל את חייהם.

גולן וענת שוחחו הבוקר עם שמוליק בן יעקוב, יו"ר האגודה לזכויות החולה בישראל, "אין לי מושג איך הן עושות את הדברים האלה, אני חושב שזו תופעה חמורה ביותר, אני מתפלא על התגובה של משרד הבריאות, הם נותנים את הרישיון למכשירי MRI, אם הייתי הם הייתי מבקש שידווחו כיצד נרשמים לתורים, כל תור נרשם יש להם אחריות לעשות בקרה. ברגע שהם יפסלו את אחד המפעילים התופעה הזאת תסתיים".

סייע בהכנת הכתבה: 'שרגא איסוף מידע וחקירות'

תגובת משרד הבריאות: "מדובר בניצול ציני ופסול של אנשים שזקוקים לטיפול רפואי לקבלת שירות שהם יכולים לקבל ללא עלות. מבדיקת משרד הבריאות, אלו חברות פרטיות שמציעות באמצעות שיטות פרסום מגוונות קביעת תורים לבדיקות, על ידי העסקת מערך טלפוני שכל תפקידו הוא מציאת "תורים פנויים" במוקדי זימון של בתי החולים".

12/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris