בן כספית ואריה אלדד

"ישראל מנע מפתיחת השידור להתרחש והשתולל"

יזהר שי, יו"ר הוועד המנהל של 'דרכנו', המפעילה את ערוץ 'דמוקרטיוי', על השעיית העיתונאי ישראל פריי: "הוא לא הושעה בגלל פגיעה בחופש הביטוי"


העיתונאי ישראל פריי צייץ בטוויטר, זמן קצר לאחר סיכול הפיגוע ביפו, כי המחבל שנעצר הוא "גיבור", זאת מאחר והתעקש לחפש חיילים לפגוע בהם ולא אזרחים. זמן מה לאחר הציוץ המדובר הוא הושעה מערוץ 'דמוקרטיוי' בו הוא עובד.

יזהר שי, יו"ר הוועד המנהל של 'דרכנו', המפעילה את הערוץ, ביקש להעמיד את הדברים על דיוקם: "פריי לא הושעה בגלל פגיעה בחופש הביטוי אלא בגלל התנהגות מקצועית לא הולמת בעליל. ישראל מוזמן לשימוע השבוע בגלל השתלשלות שהייתה צמוד לציוץ".

לדבריו, "פריי מנע מפתיחת השידור לקרות, הוא הגיע והשתולל. הוא לא נתן לשיחה להתקיים, ונכנס לאולפן השידור, ממש לקונטרול וסירב להתפנות. הקב"טית דרשה ממנו לצאת, ובתוך רצף האירועים נפצע הבמאי של השידור וניגש להגיש תלונה במשטרה. קיבלנו הודעה שמרחקים אותו מגישה לבניין זה".

עוד הוסיף: "מדובר בערוץ חופשי שמתנהל במימון המונים, וגם אני משלם חמישים שקלים בחודש על מנת שיעלו שידורים איכותיים על ידי מיטב השדרים בישראל ודעותיהן הפוליטיות השונות, אבל עדיין יש איזושהי מסגרת. לו היינו ממנים שגריר ישראלי לאו"ם היינו לוקחים אדם שיכול לייצג אותנו ולא היינו לוקחים אדם שאומר שחיילי צה"ל הם מטרות לגיטימית".

13/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יזהר שי
יזהר שי  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris