בן כספית ואריה אלדד

"לא קונה את זה, יובל הכין את עצמו יפה לתקשורת"

יעל כהן, אמה של רומי ז"ל שנספתה באסון בנחל צפית, זעמה על התנצלות ראש המכינה לשעבר בעדותו: "מקווה שהשופט יעשה את המסלול לפני שיכריע"


ראש מכינת בני ציון בזמן האסון בנחל צפית, יובל כאהן, המואשם בהמתה בקלות דעת, העיד היום (ג') בפעם הראשונה בבית המשפט בבאר שבע. במהלך עדותו, הודה כי הוא "חש אשמה", והוסיף שהוא "מתבייש ומתחרט" על ההשתלשלות שהובילה למותם של 10 חניכי המכינה. נוכח ידיעה זו ביקשו בן כספית ואריה אלדד לשוחח עם יעל כהן, אמה של רומי ז"ל שנספתה באסון, שהייתה בבית המשפט והביאה את הזווית שלה להשתלשלות האירועים.

כהן, הייתה בדרכה מהדיון המדובר והסבירה מדוע היא לא מסכימה עם טענות של כאהן. "אני לא קונה את זה, אם יובל באמת היה חש אשמה, הייתי קונה את זה. הוא אומר סליחה כי הוא צריך להגיד, מאוחר מדי, הוא בא עם קלסר של צידוקים והאשמות. מה זה מצטער ואחראי? אם הוא מצטער שירכין ראש. מצטער זה במעשים, הוא בא לבית המשפט זחוח", הסבירה.

בהמשך התייחסה לעדותו של כאהן, ואמרה: "הוא הכין את עצמו יפה לתקשורת. הוא בא ואמר 'אני מצטער, אני מצטער ומבקש סליחה', ומיד הוא התחיל להסביר כמה הוא אדם אחראי, בניגוד למה שעולה מכתב האישום. הוא משך את הזמן, והתחיל לדבר על כל מיני דברים לא קשורים עד שבאיזשהו שלב אנחנו יצאנו מהדיון, לא יכולנו לשמוע. אפילו השופט אמר לו להגיב ללב העניין, ואז התחיל לעלות ההשמצות הוא ניסה לעשות הכל בכדי להגיד שאביב אחראי על הכל", הסבירה אמה של רומי ז"ל.

לדבריה, כאהן הפעיל לחץ על המדריכים והחניכים כאחד ללכת במסלול המדובר, תוך שהוא מתעלם מההוראות ותקנות הבטיחות. בהמשך ביקשה להזכיר כי הוא העביר שיעור בו אמר לחניכים שיש להם שלוש שעות מהרגע שמתחיל לרדת גשם לצאת מערוץ הנחל אליו הם נכנסו. "אני מקווה שהשופט יעשה את המסלול ויראה את זה. בהתחלה, הם ניסו לטעון שלא היו שם עננים, אבל אחר כך התביעה הביאה להם תמונה מול העיניים שהם הולכים ויש עננים בשמיים. אחר כך הם טוענים שהיה רק טפטוף. אפשר להגיד שהם עושים כל מה שאפשר, ממש שיטת מצליח. לשמחתי, הם לא מצליחים כי השופט לא קונה את ההצגה הזו", סיפרה.

"יעל, איך אפשר לתאר את הארבע וחצי שנים שחלפו מאז?", שאל אלדד את אמה של רומי ז"ל שסיפרה על השנים האחרונות שהיו מורכבות מכל מיני אירועים משמעותיים עבורם. "המשפט היה גיהינום כל פעם, אבל לשמחתי יש לי חברים ומשפחה, ואנחנו רוצים לשקם את המשפחה שלנו ולאהוב את החיים. מקווה שיגמר המשפט הארור הזה, הגיע הזמן", סיכמה האם.

עריכה: עדן בן ארי 

13/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


האסון בנחל צפית
האסון בנחל צפית  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris