רון קופמן ואריה אלדד

"מקווה שבל"ד תתעשת ותחליט לא להתמודד"

הרשימה המשותפת התפצלה ומפלגתו של סאמי אבו שחאדה תרוץ עצמאית בבחירות • חבר הכנסת ד"ר עופר כסיף (חד"ש-תע"ל) הגיב לכך: "החלטה חסרת אחריות"


חבר הכנסת ד"ר עופר כסיף (חד"ש-תע"ל) שוחח עם ניסים משעל ב־103fm על החלטת בל"ד אמש (ה') לרוץ בצורה עצמאית, כשהם מפרידים כוחות ולא חוברים לרשימה המשותפת. האם יש אפשרות שחד"ש-תע"ל ימליצו על יושב ראש יש עתיד לראשות הממשלה?

בפתח הריאיון ביקש ד"ר כסיף להדגיש שהמחלוקת בין המפלגות התרחשה בתקופה האחרונה, ולמרות שהיו אפשרויות לפתור את זה, הן לא הגיעו לכדי מימוש. "הסיבה העיקרית לדעתי היא וויכוחים פנימיים שיש בתוך בל"ד, ולצערי בסוף הם החליטו לרוץ לבד. אני חושב שזה מעשה חסר אחריות, אבל אנחנו נמשיך להיאבק על העקרונות שלנו".

בהמשך הסביר שיעשה כל שביכולתו בכדי לעלות את אחוזי ההצבעה במגזר הערבי, ואמר: "הציבור צריך להבין שכדי לקדם את האינטרסים שלו, בכדי לקדם שוויון במובן החברתי-כלכלי והלאומי, ובכדי לקדם מאבק בפשיעה, כל זה תלוי באחוז הצבעה גבוה, ובהצבעה נכונה - קרי לנו. זה דבר שצריך להיאבק עליו, ולעשות הכל בכדי שאחוז ההצבעה יהיה גבוה. כולנו רואים את הנתונים, אבל חשוב מאוד לשנות את זה ואפשר לשנות את זה, הרי זה לא משהו קבוע מראש".

לגבי האפשרות שימליצו עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לראשות הממשלה, אמר: "יש לנו תנאי מינימום. למשל, התחייבות לקידום תהליך מדיני, לכיוון של הקמת מדינה פלסטינית וסיום הכיבוש, שוויון, ביטול חוקים מפלים, מאבק בפשיעה, וכן הלאה".

עוד הוסיף: "אנחנו לוקחים חלק במשחק הפוליטי, תמיד היינו חלק, ונמשיך להיות חלק. המשחק הוא לא להיות סטטיסט, אלא לנסות לקדם את העקרונות, הערכים שאיפות שלך. העניין של ההמלצה תלוי במה שהמועמד ימשיך לעשות. צריך לומר שלא נמליץ על מישהו שלא מקדם במידה מצומצמת את מה שאנחנו מאמינים בו. תמיד היינו בעשייה מצטיינת, בעיקר בנושאים חברתיים-כלכליים".

עריכה: עדן בן ארי 

16/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עופר כסיף
עופר כסיף  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris