בן כספית ואריה אלדד

"אירוע שעושים עליו חזרות 20 שנה"

נדב איל ('ידיעות אחרונות') סיפר על אירוע הלוויה של המלכה אליזבת • והתייחס לאפשרות שצ'ארלס יהיה המלך האחרון: "הוא יכול לפוצץ את העסק"


נפרדים מהמלכה: היום (ב') נערך מסע הלוויה של המלכה אליזבת השנייה בבריטניה, כאשר מנהיגים רבים מהעולם, ביניהם גם נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתפו בלוויה של מי שהייתה אחד מעמודי התווך המרכזיים שלה. נדב איל ('ידיעות אחרונות') שוחח על כך עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm.

"זה אירוע שעושים עליו חזרות כ־20 שנה", הסביר איל, והדגיש כי "אני לא חושב שאנשים מבינים עד כמה מה שהם ראו בטלוויזיה, זה באמת מחזה מאוד יוצא דופן".

עוד אמר, כי כל דבר שקרה בלוויה, תוכנן מראש על ידי המלכה המנוחה. "לצ'ארלס השאירו דברים מסוימים לתכנן, שזה גם כן חלק מהרעיון של הלוויה, אבל היא ידעה בדיוק עד רמת הפזמונים הנוצרים שייקראו", הסביר.

לגבי השאלה, איך המותג המלכותי עדיין חי וקיים ב־2022, הסביר: "בעידן שבו הכול משתנה מאוד מהר, המלוכה הבריטית, ספציפית אליזבת, בחרו שלא להשתנות וגם לא לנסות להיות עממיים. כאשר הם היו עממיים, - כשהם התגרשו, כשהיו סקנדלים, זה נחשב כישלון של המלוכה".

עוד אמר: "העניין הזה של מסורת שלא משתנה, של מונרך, של מלך, של סמל, זה דבר שכל כך חסר בעולם, עולם שבו כאילו יש לך פוטנציאל לעשות הכול אם אתה תעבוד קשה". לעומת זאת, טען כי "מלוכה זה משהו שאתה או נולד לתוכו או לא, היא בדיוק הפוכה לכל המסר השוטף של העולם והיה בזה כוח".

"מה שהכי טוב לגבי צ'ארלס זה ויליאם"

בהמשך התייחס איל לתקופת צ'ארלס, ולאפשרות שהוא יהיה המלך האחרון. "הוא לא חזק מסך מלכיו והוא יכול לפוצץ את העסק. מה שהכי טוב לגבי צ'ארלס זה ויליאם, ו-ויליאם נתפס כממשיך דרכה (של אליזבת) באמת. ו-ויליאם לא הסתבך", הסביר.

עוד אמר: "אם תחשבו מי הסתבך בבית המלוכה הבריטי, כולם הסתבכו חוץ משני אנשים, אחד זה ויליאם, והשנייה מתה – זו המלכה אליזבת. כל עוד ויליאם יוכל לשמר את הדמות נטולת הסקנדלים אם תרצו, אז יש סיכוי למלוכה, גם אם צ'ארלס יהיה מלך לא פופולארי ואני מעריך שהוא לא יהיה כל כך פופולארי".

עריכה: אמיתי דואק

19/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


המלכה אליזבת השנייה
המלכה אליזבת השנייה  |  צילום: Photo by Stuart C. Wilson/Getty Images
Paris