אודי סגל וענת דוידוב

"ננקטו צעדים נגד התלמידים ששרו 'שיישרף לכם הכפר'"

שיעור בדמוקרטיה: הילה רומש, מנהלת תיכון בליך ברמת גן, על ביקורו של ח"כ בן גביר: "לפי השאלות של התלמידים במפגש, הייתי אומרת שהייתה ביקורות"


יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר, עתיד להגיע היום (ג') להפנינג בחירות בתיכון בליך ברמת גן. איך יתכוננו למפגש לאחר שביקורו הקודם גרר ביקורת זועמת מצד ארגוני השמאל? מנהלת תיכון בליך ברמת גן, הילה רומש, שוחחה עם ענת דוידוב וגולן יוכפז על הנושא.

לדבריה, "אני לא יכולה להעריך מה יהיו תוצאות הבחירות מפני שאחרי שהתארח בן גביר אצלנו, התארחו גם חברי כנסת אחרים. אני מציעה שנמתין להיום בצהריים. עם זאת, אפשר כבר לומר שהייתה מעורבות פעילה מאוד מצד התלמידים, הם התעניינו מאוד ואמרו שאם זה לא היה מגיע לבית הספר - הם לא היו נחשפים לכל התכנים".

על ביקורו של בן גביר, אמרה: "האווירה הייתה טובה מאוד, לא הייתה סערה כשהוא הגיע. התלמידים היו חדים מאוד ושאלו שאלות קשות, אני חושבת שזה רק תרם להם". על התלמידים שהשמיעו את הצעקות הקשות 'שישרף לכם הכפר', אמרה: "איתרנו את התלמידים, מדובר בקומץ קטן מאוד מהכיתות י"א וי"ב. רכזי השכבות ניהלו איתן שיחה. הדיו היה די חזק, התלמידים הביעו חרטה, הם היו בסערת רגשות. לא הופתעתי לגמרי מהצעקות האלו, מפני שאני במערכת 30 שנה וכבר נחשפתי אליהן. הן חריגות, אבל קיימות, לכן חשוב לקיים תרגיל בחירות כזה".

עוד הוסיפה: "לפי השאלות של התלמידים במפגש עם בן גביר, הייתי אומרת שהייתה ביקורת, אבל הנבואה ניתנה לשוטים". וסיכמה: "בית הספר בליך חזה במהפך, ומאז שבית הספר מקיים את הבחירות - אנו משקפים את ההתחזקות של מפלגה כזאת או אחרת, ומצביעים על מגמות או שינויים בעמדות הציבור, גם אם התוצאות הן לא ממש אחד לאחד. לראות את התלמידים מתמודדים עם שאלות ומתווכחים ביניהם, היה מדהים - גאווה גדולה".

עריכה: דוד זבולוני 

20/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: פלאש90
Paris