אודי סגל וענת דוידוב

"בודקים האם אותו מחבל נתעב הופעל, ואם יש לו שותפים"

דובר משטרת ישראל ניצב משנה אלי לוי על מציאת גופת המחבל בפיגוע בחולון: "גם אחרי איתורו, קורא לציבור לשמור על עירנות - אנו בכוננות גבוהה"


במהלך השעה האחרונה נמצאה גופתו של המחבל שביצע את הפיגוע בחולון אתמול (ג') בשעות הצהריים, במסגרתו רצח קשישה בת 84 סמוך לאתר בנייה. על פי הדיווחים, המחבל, מוסא צרצור בן ה־28, ככל הנראה שם קץ לחייו.

דובר משטרת ישראל ניצב משנה אלי לוי שוחח עם ענת דוידוב וגדעון אוקו והביא פרטים נוספים על האירוע: "כשקיבלנו דיווח, כל בכירי מחוז תל אביב הגיעו לזירה. כשהשב"כ נכנס לתמונה ועלה החשד שמדובר בפיגוע, הבאנו את המידע לציבור. הוצאנו הנחיה לציבור שאפשר לשמור על שגרה, אך לצד עירנות". 

בהמשך, הוסיף: "חקירות משטרה לא מתנהלות מעל גלי האתר. אם חלילה אתה טועה בתמונה של חשוד, אתה יכול לגרום נזק לחשוד. אנו בודקים האם אותו מחבל נתעב הופעל, והאם יש לו שותפים, או שמדובר במחבל בודד. מהרגע שנמצאה הגופה פתחנו בחקירה, בהתחלה בהיבט הפלילי ואחרי נכנס ההיבט הפח"עי. גם אחרי מציאת הגופה, קורא לציבור לשמור על עירנות, אנו בכוננות גבוהה מאוד". 

בסיום דבריו, הבהיר לוי: "חלק מתחקיר האירוע הוא להבין איפה המחבל היה מרגע הפיגוע הקשה עד שנמצא ללא רוח חיים. אנחנו בראשיתה של חקירה משולבת בין משטרת ישראל לשב"כ, כשיהיו תשובות ניתן אותן". 

עריכה: מיכל קדוש 

21/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הפיגוע בחולון
זירת הפיגוע בחולון  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris