רז שכניק

"לא ידעתי איך האוזן הישראלית תאכל את זה"

קובי אפללו, הזמר שהלך תמיד אחרי ליבו, התארח באולפנו של רז שכניק • יחד, צללו אל הסיפורים מאחורי הצלילים האהובים מתוך אלבומו 'ביום הכי בהיר'


שלהי שנת 2009 חבק הזמר והיוצר קובי אפללו את אלבומו השני - 'ביום הכי בהיר'. זאת בצל מציאות לא פשוטה שפקדה את ארצנו. הזמר האהוב התארח באולפנו של רז שכניק ב־103fm, יחד שבו השניים אל הלהיטים הגדולים שיצאו מהאלבום ואל מאחורי הקלעים של הצלילים.

אחד השירים הכי גדולים שחבק אלבומו של אפללו היה לא אחר מאשר 'יש בי אור', שנוצר בתקופה בה התחושות היו מעט שונות. "אני זוכר שזו הייתה תקופה דווקא אחרי האלבום הראשון, היה מעין פיק פסיכי כזה, אלבום שהנפיק המון להיטים ואז נכנסתי לחרדות. אני זוכר שממש נכנסתי לחרדות כי פתאום כל הזמן דיברו על תסמונת האלבום השני, שזה ידוע במוזיקה. נכנסתי לפינה כזו, הייתי קצת בתקופה חשוכה, אמרתי 'איך אני אשחזר?', וכתבתי את השיר הזה. זה בא מעיקר מהמקום הזה של 'מה אני הולך להתאדות?'", סיפר הזמר.

"בהרבה שירים אני מדבר עם עצמי, אפילו כותב לאמונה שלי שלא תעלם. לפעמים אני תאפילו מאניש כל מיני דברים בחיי שחשובים לי, אם זה המוזיקה, האמונה, איזושהי העצמה", הודה אפללו, והוסיף: "אני זוכר את מירי מתקשרת אליי אחרי שהשיר השלישי שלי היה בפלייליסט, זה באמת התפוצץ, והיא הייתה בפסטיגל בחיפה. שנה לפני כן היא הייתה זמרת השנה, הפכה להיות זמרת לאומית, והיא אמרה לי 'תגיד לי, מי אתה? אף אחד לא מכיר אותך, לא ברימון, לא בריאליטי, אף אחד לא יודע מאיפה באת'. זה היה קטע, אמרתי לה 'אני בחור שגר בצפון, כותב שירים, הייתה לי להקה של מוזיקת עולם וזהו. עכשיו אני פשוט מוציא שירים'".

כמו כל בן אדם, גם ילדותו של אפללו השפיעה רבות על המבוגר שהוא הפך להיות עם השנים. "גדלתי במושב ליד מעלות, אם אתה לא מצחיק אתה לא מקובל. זה מנגנון הישרדות ההומור שם, הרבה הומור עצמי, סתלבט כזה באווירה של חבר'ה, ומשם סיגלתי את זה. אני זוכר שבהופעות הראשונות שברתי את הראש מה לעשות, קלטתי שנורא כייף להצחיק ושהסיפורים שאני מביא הרבה אנשים מזדהים איתם. אין מצחיק כמו הישראלים, יש להם גם יציאות, אתה רק צריך להיות קשוב לרחוב וזה מערכונים", אמר.

כאשר ביקש שכניק לשמוע על מאחורי הקלעים מאחורי הצלילים שפרטו לרבים על מיתרי הלב, נזכר אפללו באותם רגעים: "לא ידעתי איך האוזן הישראלית תאכל את זה. צברתי המון שירים, משהו כמו 9 שנים ניסיתי להתקבל, שלחתי וכתבתי ב־9 שנים האלה כמעט 700 שנים. יש לי ארסנל מדהים של שירים, כמותית. אני בעיקר כותב בלילה, אני איש של לילה, תמיד הייתי. לקום בבקרים זה סרט מבחינתי".

בהמשך, חלק היוצר והזמר קובי אפללו עם רז שכניק חוויות וסיפורים נוספים מאחורי השירים הגדולים שלעד יהוו חלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי.

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי. 

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן.

עריכה: שני רומנו

22/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קובי אפללו
קובי אפללו  |  צילום: עומר קידר
Paris