אודי סגל וענת דוידוב

"מערכת היחסים בין השניים הייתה מצוינת"

מ', אביו של החשוד ברצח רעייתו והצתה ברחובות: "ראיתי כתמי דם על המדרגות, בני ישתחרר במוקדם ובמאוחר" • אורי סלע ('וואלה') דיווח


אישה בשנות ה־30 לחייה אותרה בליל שני כשהיא ללא רוח חיים, זאת לאחר לאחר שריפה שפרצה בבית פרטי ברחובות. אתמול (ג') המשיכו לחקור את נסיבות האירוע, לפיהן בעלה של המנוחה שנפגע באורח אנוש באירוע, רצח אותה ואף הצית את הבית לאחר המעשה. מ, אביו של החשוד ברצח וההצתה ברחובות, שחילץ את הילדים ונפגע משאיפת עשן, הגיב לדברים.

תחילה, אורי סלע ('וואלה') הביא פרטים נוספים על התקרית: "לא ראו סימנים, צריך לזכור שבמקרים כאלה לא תמיד דברים נראים, לא תמיד קודם לזה רקע אלים או פלילי. מצבו של החשוד קשה, נמצאו עליו סימני דקירה". 

מ, אביו של חשוד ברצח והצתה ברחובות, שחילץ את הילדים ונפגע משאיפת עשן, סיפר כי לא היו סימנים מקדימים למעשה, ואילו לטענתו הייתה בין השניים מערכת יחסים מצוינת: "כל הזמן טיילו, אפילו באותו היום הם היו בים המלח, חזרו מטיול".

"יש לו ילד קטן שישן איתו בחדר בן 9 חודשים, הוא הוריד אותו למטה בסלון אצלנו, ופתאום הילד בכה. קמתי מהמיטה, ראיתי ילד קטן בוכה, 'איך הוא הגיע לפה?', נתתי אותו לאשתי ועליתי לחדר שלו", שחזר מ' את הרגעים הראשונים. "הוא קומה שנייה ואנחנו ראשונה. ניסיתי שיפתח את הדלת, הוא לא רצה לפתוח את הדלת. דיברתי איתו הוא אמר לי 'רק רגע', אני ראיתי שעשן יוצא מהמשקוף רצתי מהר הבאתי פטיש וחילצתי אותו החוצה".

באשר לכלתו, הודה מ' כי לא שמע אותה כלל כשניסה להבין את המתרחש. עוד הדגיש כי הוא אינו יודע מה התחולל בין השניים: "כנראה היה להם מריבה כלשהי, הוא דקר אותה, היא דקרה אותו, אני לא יודע מה קרה. ברגע שפתחתי את הדלת אשתי הזעיקה את כוחות ההצלה. ראיתי שיש עשן ואש קטנה, לא גדולה".

"בת הזוג הייתה בחיים?", תהו צמד המגישים, ואילו מ' השיב: "לא. ניסיתי להזיז אותה, לקרוא לה, ראיתי שאין תגובה".

מ': "לא ראיתי סימני דקירה אבל ראיתי דם על המדרגות"

בהמשך, שיתף מ' כי לזוג ארבעה ילדים אך טרם סופר להם על שקרה: "עוד לא סיפרנו להם שום דבר. ההורים שלה גרים בחולון וביקשו שנביא אותם אליהם. חוץ מילדה אחת שעדיין בבית חולים. היא לא יודעת כלום מה היה".

"לא דיברתי עם הבן שלי, שלחתי אותו החוצה ושפכתי מים כדי לכבות את השריפה. הוא היה חנוק", סיפר, והוסיף: "אני לא ראיתי סימני דקירה אבל ראיתי דם על המדרגות. אין רופא, מי מדבר איתנו? אף אחד לא רוצה להגיד לנו שום דבר".

בסיום השיחה, כאשר נשאל מה יעלה בגורלם של הילדים כעת שהתייתמו מאם והסיכויים כי אביהם יגדלם קלושים, הבהיר מ': "במוקדם או במאוחר הוא ישתחרר. אנחנו נגדל אותם, כמה שצריך וכמה שאפשר".

עריכה: שני רומנו

28/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הרצח ברחובות
זירת הרצח ברחובות  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris