איריס קול

"למדתי לשחרר והרווחתי את עצמי מחדש"

הזמר האהוב קובי פרץ על שיר החדש 'לכה דודי' בהשראת המקורות: "לפני החג חיפשתי שיר תפילה שירגש אותו ואת הקהל, ואז נזכרתי שכבר יש לי שיר כזה"


בדיוק לקראת תקופת חגי תשרי, הזמר האהוב קובי פרץ החליט להתחבר מחדש לשורשיו ולשחרר סינגל מרגש במיוחד בשם 'לכה דודי', בהשראת המקורות. בשיחה עם איריס קול ב-103fm, סיפר האומן המוערך על הרגע שבו הבין כי השיר שכל כך חיפש לחג, ישב אצלו במגירה כבר 4 שנים.  

לדבריו, "אני תמיד עולה לקברי צדיקים, מתחיל בצפת וממשיך לטבריה, ותמיד נוהג לעלות לקברו של האר"י הקדוש. על שמו, קרואי גם בני. צמוד לקבר של האר"י, קבור גם הצדיק שכתב את 'לכה דודי'. תמיד אמרתי לעצמי 'וואו, זה פיוט שתמיד שרו אותו בכל העולם ועוד ישירו אותו בעוד אלפי בשנים'. בכל ערב שישי, שרים את פיוט הזה בכל מיני גרסאות. אז השיר הזה אצלי מספטמבר 2018, כשקיבלתי אותו בבוקר ראש השנה. תמיד אמרתי לעצמי שיום אחד אבצע אותו ולפני החג חיפשתי שיר תפילה, משהו שירגש אותו ואת הקהל, ואז נזכרתי שיש לי שיר כזה". 

בהמשך, עוד סיפר: "ישבתי לפני שבועיים במשרד יחסי הציבור שלי, השמעתי להם את השיר הזה והם פשוט עמדו על הרגליים. הם שאלו אותי למה לא הוצאתי את השיר הזה קודם. מיד נכנסתי לאולפן והקלטתי אותו, עבדתי עליו ב-24 שעות, רציתי להוציא אותו לחג וזה מה שקרה". כאשר נשאל האם הוא צריך להתנצל בפני מישהו לפני כיפור, השיב: "כבר עשיתי את זה לפני החג, התקשרתי אליו והתנצלתי. בורא עולם סולח לנו, אז מי אנחנו שלא נסלח? אני אגיד לך יותר מזה. את זוכרת את אותו המארגן שעשה עליי עד מדינה? הלכתי אליו בכל ליבי וממש סלחתי לו. אם אראה אותו ברחוב, אני אפילו אחבק אותו. בזכות הסיפור הקשה הזה, הרווחתי את עצמי מחדש. למדתי לשחרר".   

עריכה: דוד זבולוני 

האזינו לשיר המחדש והמרגש: 

28/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קובי פרץ
קובי פרץ  |  צילום: פלאש90
Paris