רבקה מיכאלי

כל הדרך של רמי ברוך עד קבלת פרס מפעל חיים

זוג השחקנים רמי ברוך ואסתי קוסוביצקי התארחו אצל רבקה מיכאלי ושוחחו על הפרס שקיבל ברוך מתיאטרון הקאמרי ועל כל הפרויקטים שכיכבו בהם


לפני כ־3 שבועות הוענק לשחקן רמי ברוך פרס מפעל חיים מטעם התיאטרון הקאמרי. פרס זה ממשיך רשימה לא מבוטלת של פרסים שקדמו לו. רבקה מיכאלי שוחחה עמו ועם אשתו השחקנית אסתי קוסוביצקי ב־103fm על ההתרגשות בקבלת הפרס ועל הפרויקטים המיוחדים שעשו במהלך השנים.

תחילה הגיב לקבלת הפרס היוקרתי, "המעמד היה כל כך מרגש". עוד לפני קבלת הפרס מתיאטרון הקאמרי, ברוך הופיע עם קוסוביצקי בעיר שנגחאי שבסין עם ההצגה 'אשכבה' של המחזאי חנוך לוין. "הופענו משהו כמו שנה לפני הקורונה, חמש הצגות בפני אולמות מלאים. חזרנו הביתה מאושרים וטובי לב ופרצה הקורונה".

ברוך המשיך וסיפר: "פתאום אסתי ואני קיבלנו הודעה שאנחנו מועמדים לקבלת פרס בפסטיבל מגנוליה, מסתבר שזכיתי בתור שחקן השנה של שנגחאי, מאז אני לא יכול לעבור שם ברחוב". 

במהלך השיחה הסביר גם על הדרך לעולם המשחק: "למדתי אלקטרוניקה ועבדתי במפעל לייצור דשנים וחומרים כימים במפרץ חיפה, הייתי אז בתקופה של בלבול גדול. לא ידעתי מה אני רוצה לעשות בחיי, היה לי ברור שלא אמשיך באלקטרוניקה אבל לא ידעתי מה אעשה".

לדבריו, "היה לי חבר שאבא שלו היה שחקן נהדר בתיאטרון חיפה ובגלל החברות הזאת יצא לי להסתובב הרבה בתיאטרון וראיתי המון הצגות. אחד הדברים שדיברו אליי, זה שפתאום ראיתי אנשים עומדים באמצע הבמה, קוראים להם שחקנים, ומדברים על מה עשיתי עם החיים שלי ומה לא עשיתי עם החיים שלי והם כאילו קראו אותו כמו MRI".

"מותו של סוכן זו מתנה עצומה, הייתה חוויה מטלטלת"

בהמשך סיפר על היכרותו עם אשתו: "הכרתי אותה בתסכית רדיו, אני זוכר שהיא נעצה בי מבט מאוד ארוך. אחר כך נפגשנו בעוד איזה סרט שכיכבתי בו, ואז האירוע האמיתי קרה בפסטיבל עכו, אסתי הופיעה עם הצגה ואני הופעתי עם אחרת. כשהיא סיימה היא אמרה לי 'אני חוזרת לתל אביב' ואמרתי לה 'חבל כי רציתי להראות לך את החומות של עכו'".

לאחר מכן, השניים האזינו יחד עם מיכאלי לפרויקטים שעשו בעבר ושוחחו על התקופה הרחוקה והמרגשת בה כיכבו בסדרות, סרטים והצגות שונות של תיאטרון הקאמרי. קוסוביצקי סיפרה על תקופת כיכובה בסדרה 'לחיי האהבה', ומשמעות הסדרה לטלוויזיה הישראלית. "בהחלט הייתה כאן פריצת דרך", אמרה.

"להיות בת של שני שחקנים זה אומר שאין רגע דל ויש פשוט סתם חיי יום יום פשוטים"

הדר ברוך, שחקנית בעצמה ובתם של ברוך וקוסוביצקי עלתה לשידור, וסיפרה על ההתמודדות עם הציפיות, לאור זה שהיא בת של שחקנים. "זאת השאלה שנשאלתי הכי הרבה כל חיי, זה סוער, מיוחד וזה מעניין", אמרה, והסבירה: "אין רגע דל וגם יש פשוט סתם חיי יום יום פשוטים".

29/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רמי ברוך
רמי ברוך  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris