אודי סגל וענת דוידוב

הורים מתנגדים להגעת בן גביר לבית ספרם

יו"ר עוצמה יהודית הגיב: "רוצים לסתום לי את הפה" • יו"ר משותף של ועד ההורים בבי"ס: "הורים פנו ושאלו 'איך יכול להיות שהוא מגיע?'"


ברגעים אלה, עושה יו"ר עוצמה יהודית חבר הכנסת איתמר בן גביר את פעמיו לבית ספר בנס ציונה, זאת על מנת לשאת דברים בפני תלמידיו לקראת מערכת הבחירות. בשיחתו עם גולן יוכפז וניסים משעל, התייחס להתנגדות של חלק מההורים למפגשו עם התלמידים, זאת בשל רישומו הפלילי.

"שמעתי את הטענה שיש לי עבר פלילי ואני לא יכול להיות בבית ספר, אבל מי שטען את זה כנראה שלא מכיר את עולם המשפט - העבר הפלילי הוא מלפני 20 שנה ובמה מדובר? מדבקה עליה כתוב 'כהנא צדק'. כן, זה העבר הפלילי הכל כך מסעיר", טען והוסיף: "השאלה העקרונית כאן היא לא הסיפור המשפטי, אלא השאלה - איך עופר כסיף יכול להיות בבתי ספר ואני לא? יש נגדו חקירה עכשיו, הוא תקף חיילי צה"ל. הוא מככב בכל הפאנלים, הוא יכול להיות ואני לא. למה? כי רוצים לסתום לי את הפה".

בהמשך הוסיף: "קיבלתי עכשיו 30 או 40 הודעות מהתלמידים שקוראות לי לבוא, אבל רוצים למנוע מהם לשמוע אותי. אם מישהו בהנהלה חושב להשתיק אותי, אני רואה את זה בחומרה. אני בדרך ואני מתכוון להגיע לשם. אולי הגיע הזמן שיסמכו יותר על התלמידים החכמים וההורים החכים שלהם. מה זה פה, רפובליקת בננות? מי קבע שאיימן עודה יכול להיות כאן ואיתמר בן גביר לא? איפה הדמוקרטיה וחופש הביטוי?"

עוד זעם: "אנשי השמאל מאוד לא רוצים אותי, לכן מסיתים ופועלים נגדי. רק אתמול זרקו לי בקבוק תבערה על הלשכה וחבל שאף אחד לא מדבר על זה. כל חבר כנסת אחד שהיה קורה לו דבר כזה, היו פותחים את החדשות עם הכותרת הזאת, אבל לא כשזה קורה לאיתמר בן גביר. עושים לי דלגיטימציה מתוך מטרה למנוע את ההתחזקות שלי. אולי הגיע הזמן שהתקשורת תעשה חשבון נפש".

ההזמנה לאירוע

ההזמנה לאירוע בבית הספר


על הדברים הגיב ינון שרז, יו"ר משותף של ועד ההורים בתיכון בן גוריון בנס ציונה, אליו יגיע בן גביר בשעות אלה. לטענתו: "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הנהלת בית הספר. אנחנו מבינים שהולך להיות אירוע דמוקרטי שאנחנו תומכים בו, בנושא הבחירות עם פאנל שבו יהיו נציגים ממפלגות שונות וביניהם גם איתמר בן גביר שכולנו יודעים שהוא לא נפסל והמפלגה שלו אושרה והוא רץ בבחירות. מספר הורים פנו ושאלו 'איך יכול להיות שהוא מגיע לפאנל כזה בבית הספר?' הטענה בהתחלה הייתה שאסור לפי חוזר מנכ"ל להביא כל אדם שמעודד גזענות וכל אמירה שהיא נגד אוכלוסייה כזו או אחרת".

שרז הבהיר: "בדקנו את הנושא הזה, הבנו בסופו של דבר שיש סעיף בתוך חוזר מנכ"ל שמדבר על רישום פלילי, שאדם שיש לו רישום פלילי בתקופת בחירות, כל איש ציבור שיש לו רישום פלילי לא יכול להגיע. ועד ההורים באופן עקרוני מעודד את האירוע, תומך בו, אין לנו שום בעיה, הדבר היחיד מבחינתנו הוא חוזר מנכ"ל, ההורים לא כפופים אליו, בית הספר כפוף אליו. אני בעד שכל אדם שרשאי במדינת ישראל לרוץ לכנסת יגיע וידבר ויציג את דעתו בפני התלמידים. מי שיש לו דעה חיובית, שיתמוך, מי שיש לו דעה שלילית, שיביע אותה. הכול בסדר, זו דמוקרטיה וזה פלורליזם. האירוע מתקיים, ניתן אישור של משרד החינוך. ברגע שאישרו את זה, מבחינתנו זה כשר".

עריכה: דוד זבולוני 

02/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: 103fm
Paris