איריס קול

"המירוץ לא רק למען החולים והמשפחות - גם בשביל לנסות למצוא משהו שיעזור"

הזמר והיוצר תמיר גרינברג יופיע בהתנדבות באירוע ההתרמה במטרה לעזור למצוא תרופה למחלה ALS חשוכת המרפא • עוד סיפר על הקשר עם החולה הוותיק ביותר


זוכה 'הכוכב הבא 2021' תמיר גרינברג, שמאז הספיק לכבוש את הבמות הגדולות, יופיע בהתנדבות בבמת מירוץ החברים ה־11 למען חולי ALS (ניוון שרירים), זאת במטרה לעזור למצוא תרופה למחלה חשוכת המרפא. בשיחה מלב אל לב עם איריס קול ב־103fm, שיתף גרינברג על האירוע והחיבור האישי שלו עם החולה הוותיק בישראל. 

"המירוץ הזה ואירוע ההתרמה הזה הוא לא רק למען החולים ולמען המשפחות, זה גם בשביל לנסות למצוא משהו שיעזור להתמודד מול המחלה הזו. כרגע אין לה מרפא", אמר גרינברג בפתח השיחה, ושיתף על ההיכרות שלו עם מיכאל, חולה ALS: "אני מכיר את מיכאל מאז שאני קטן כי אמא שלי הייתה איתו בצבא, הם היו בגרעין יחד. הם מכירים 40 שנה אפשר להגיד. מיכאל אובחן אם אני לא טועה בגיל 25, גיל מאוד צעיר, והמחלה הזו זו מחלה שתוך 5־3 שנים, והנה עברו 38 שנים והוא עוד איתנו".

עוד סיפר כי "הוא על מיטה, יש לו מכונה שעוזרת לו לנשום ולאכול. יש לו 2 מטפלות נפלאות, אבל חוץ מזה הוא מזיז את העיניים, את הפה. הוא לא מוציא קול אבל כן מתקשר בצורה ברורה וקלה. זה היה עוד לפני שאני נולדתי, אחד הזכרונות שלי שאני בתיכון, מיכאל שמע אותי כי אז כבר ניגנתי, ובאתי לנגן אצלו ביום הולדת. זה היה רגע נורא מרגש. עכשיו יש לי את ההזדמנות לעשות את הדבר המדהים הזה".

"בן אדם שהחליט שהוא חי - זה פשוט מדהים"

באשר למורלו של מיכאל, למרות המחלה הקשה, ציין: "הוא הכי שמח מבין כולנו נראה לי. זה הבן אדם, אמא שלי תמיד אומרת שיש בו את החיים האלו. זה לא משנה איך תשימי אותו, אם יש בו רוח כזו שמלאה באור אז הוא יהיה מלא באור - זה בן האדם. זה בן אדם שבחר לחיות, יש לו קעקוע שכתוב 'Fuck ALS'. בן אדם שהחליט שהוא חי, זה פשוט מדהים. 

"במחשב הוא שולט, הוא עושה מה שבא לו. הוא מעלה דברים, מדבר עם מלא אנשים, שולח לי הודעות", סיכם גרינברג את השיחה בחיוך.

24/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


תמיר גרינברג
תמיר גרינברג  |  צילום: מיה טורנובסקי/103fm
Paris