אודי סגל וענת דוידוב

כיכר רבין: הפגנת תמיכה בעם האיראני

40 יום למותה של מהסא אמיני • באבק יצחקי ('איראן אינטרנשיונל'): "בתור המדינה היחידה שעומדת מול השלטון האיראני, זה נותן רוח גבית לעם האיראני"


מחאת החיג'אב נמשכת בימים אלה באיראן ולמרות שכוחות המשטר פועלים בכוח כלפי המפגינים, הם לא אומרים נואש ודורשים להפיל את המשטר. באבק יצחקי ('איראן אינטרנשיונל') הזמין את אזרחי מדינת ישראל להפגנה לחיזוק המפגינים באיראן, לציון 40 יום למחאה הגדולה באיראן.

לדבריו, "ביותר מ־150 מדינות היו הפגנות נגד איראן שבהן השתתפו 50 ולפעמים 80 אלף איש, אבל התקשורת האיראנית החליטה לשדר דווקא הגפנה קטנה של יוצאי איראן בישראל. למה? כי הם רוצים להראות שהישראלים מארגנים את ההפגנות. עם זאת, בתור המדינה היחידה שבאמת עומדת מול השלטון האיראני בכל הכוח, זה נותן רוח גבית חשובה מאוד לעם האיראני. חשוב לנו להראות להם בימים אלה שאנחנו באמת עומדים מאחוריהם, שזה ייכתב ולא יישכח".

עוד טען: "40 יום עברו מאז שהרגו את מהסה אמיני והיום נראה שאש הלהבות קצת יורד, אבל אין ספק שמדובר במחאה שונה מכל מחאה אחרת. הרי אין גל שנמשך 40 יום וגם לא שמענו לפני אומץ כזה מצד הצעירים האיראנים". על ההפגנה שתתקיים בישראל, אמר: "נפגש במוצאי שבת בשעה 20:00 בכיכר רבין ואני מקווה לראות את כל הצעירים הישראלים, לא רק יוצאי איראן. אני מקווה שיגיעו באמת הרבה מאוד אנשים".

עריכה: דוד זבולוני 

26/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris