אודי סגל וענת דוידוב

ראש עיריית נתניה עברה את הגבול?

פיירברג יצאה נגד הורים לילדי חינוך מיוחד, שלטענתה, חלקם רק רוצים לקבל הטבות: "פעם היו מתחמקים מהטייטל" • אם לילד על הרצף האוטיסטי: "מזועזעת"


ראש עיריית נתניה התראיינה אתמול ל'רדיו 90fm' לתוכנית 'זמן 90' עם נחמה דואק ויוסי הדר, והתבטאה בצורה שנויה במחלוקת. "אם עד עכשיו היו לנו בעיר בערך 3,600 ילדים של חינוך מיוחד השנה, בבת אחת, בגלל הגדרות שונות, אז פתאום נוספו 1,400. פעם, הורים היו דואגים, שגם כשהיה צריך חינוך מיוחד, היו מתחמקים מהטייטל, היו נותנים הטבות מהביטוח הלאומי, אם מאפשרים להם, אז למה שלא ייקחו?" אמרה.

קארין ארצי, אם לשני ילדים על הרצף האוטיסטי, אמרה: "אני בזעזוע מאוד קשה מדבריה. ביטול הילדים שלנו או הקשיים שלנו זאת בורות". הבהירה: "אין דבר שלא הייתי עושה ולא הייתי נותנת כדי לקחת את הלקות מהילדים שלי". לדבריה לא ניתן לקבל הטבות מביטוח לאומי או גוף אחר אלא אם כן יש לך אבחון מאוד ספציפי.

תגובת ראש עיריית נתניה: "הדברים הוצאו מהקשרם. ההתייחסות הייתה רק לקריטריונים החדשים. הכניסו תלמידים רבים שבעבר לא הוגדרו כחינוך מיוחד למסגרת הזו, וקפיצה כזו של תלמידים שלומדים בכיתות רגילות לחלוטין יצרה קושי בכל הקשור להיעדר רכבים להסעה ונאלצנו לחפש פתרונות יצירתיים".

26/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה
מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה  |  צילום: פלאש90
Paris