ינון מגל ובן כספית

קואליציה שנשענת על חד"ש-תע"ל: "לא פוסל"

ח"כ מוסי רז על מירוץ הבחירות: "לפיד לא צריך לנצח את העבודה ומרצ אלא את נתניהו" • על דברי ח"כ כסיף: "מתנגד לכל סוג של אלימות"


במהלך הימים האחרונים, קולות במרצ טוענים כי ראש הממשלה ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד מנהל נגדם קמפיין אגרסיבי על מנת שירדו מתחת לאחוז החסימה. חבר הכנסת מוסי רז שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והתייחס לדברים.

בפתח השיחה, התייחס ח"כ מוסי רז להתבטאותיה של ח"כ עאידה תומא סלימאן ועל דבריו של ח"כ עופר כסיף הבוקר (ה') בתוכניתם של ניסים משעל וגיא פלג, נוכח פעילות כוחות הביטחון שהובילה להריגתם של פעילי 'גוב האריות': "אני מתנגד לכל סוג של אלימות מכל סוג שהוא. בכל זאת, אני חושב שאנחנו צריכים לפתור את הבעיה בנינו לפלסטינים ואני חושב שת אנחנו יכולים לפתור את הבעיה. ברור שבמאבק לאומי קורים דברים שאני מאוד לא רוצה שיקרו אבל אני חושב שאנחנו צריכים לפתור את הבעיה בדרך של שתי המדינות, כפי שאמר ראש הממשלה לפיד. אני רוצה לקדם תוכנית מדינית שתפתור את הבעיה".

"מי שתומך בטרוריסטים תומך טרור?", תהה מגל, וח"כ רז השיב: "אני רואה לאן השאלה שלך הולכת. כרגע יש לנו אופוזיציה שבה יש אדם שהורשע בטרור ובקואליציה אין אף אחד כזה".

באשר להעדפותיו לישיבה משותפת כאשר הבחירה בין סמוטריץ'־בן גביר לטיבי, סלימאן וכסיף, הבהיר: "אני לא חושב בכלל שזו השאלה. אם יש אנשים שפוסלים את עצמם מלתמוך בגוש מסוים וגם ראש הגוש אומר שהוא לא ישתף איתם פעולה אז השאלה היא לא השאלה. אני לטווח ארוך, זה לא רלוונטי לבחירות האלה, יש לקואליציה מעין טבע משונה שמי שמרכיב אותה שהופך לראש הממשלה משנה מה הוא מעדיף. אני מעדיף שיתוף פעולה יהודי ערבי כדי למנוע את האלימות, שלא נצטרך לדון בשאלה האם רוצח בתל אביב שונה מזה שהורג בשכם".

"פוסל קואליציה שנשענת על חד"ש־תע"ל?", שאלו צמד המגישים, וחבר הכנסת מטעם מפלגת מרצ הודה: "לא, אני לא פוסל".

איחוד עם העבודה: "רצינו חבירה כדי לא לסכן"

בהמשך, הביע את דעתו על 'שתיית המנדטים' מצדו של לפיד, למרות שהם נמצאים באותו גוש: "יכול להיות שלפיד גם כועס, ואולי יש לו סיבות מסוימות. אנחנו רצינו חבירה כדי לא לסכן, אני אמרתי, יש הבדלים בנינו לעבודה, לא רוצים לקחת סיכונים. עם כל הכבוד עם מספר 5 או 6 במרצ יכנסו, יש פה מאבק בין גושים. יכול להיות שגם היה צריך לפתור את הבעיה הזו מראש על ידי הורדת אחוז החסימה. כל זה מאוחר מדי".

"כרגע, מה שצריך לוודא, אני אצטט את בוגי, הוא אמר שעל מנהיגי גוש השינוי לעשות הכול שכל מפלגות הקואליציה תעבורנה את אחוז החסימה כי אחרת אין גוש שינוי. אם יש עתיד תהיה הסיעה הגדולה ביותר ומרצ לא תהיה הוא יהיה ישר באופוזיציה, ואני חשוב שזו תהיה טעות גדולה. המטרה שלנו כולנו, אנחנו לא מנסים לנצח לא את העבודה ולא יש עתיד, אבל גם לפיד לא צריך לנצח לא את העבודה ולא את מרצ אלא את נתניהו. זה משחק קבוצתי. אני לא יודע מה הדרך לעבור את אחוז החסימה, כשאני עושה דברים, אני לא שואל מה יגרום לי להיות נחמד ופופולרי, אלא מה לדעתי נכון מוסרית לעשות למען אזרחי ואזרחיות ישראל", הדגיש.

עריכה: שני רומנו

27/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מוסי רז
מוסי רז  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris