אראל סג"ל

מדוע איבדה טוויטר יותר ממיליון משתמשים בשבוע?

דרור גלוברמן ('קשת 12') התייחס להשפעת היזם אילון מאסק לאחר שרכש את הרשת החברתית, וטען: "הוטל על כתפיה עול לא הגיוני - להיות שומרת הסף"


לפני כשבוע רכש היזם את הרשת החברתית רוויית המהומות 'טוויטר', ולפי שעה ניכר כי הוא מתכנן לבצע תמורות רבות בחוויית המשתמשים בה, חלקם אף מבססים חלק גדול מההצלחה המקצועית שלהם על הציפור הכחולה. דרור גלוברמן ('קשת 12') סיפר על השינויים שעתיד לעבור הטוויטר, ועל הנתון המדאיג למדי - מיליון המשתמשים שעזבו את הרשת החברתית בשבוע אחד בלבד. 

"החברה הזו בעשור האחרון מפסידה כמעט בכל השנים, ואם משווים את הכוח והפופולריות של טוויטר בהשוואה לאחרות, היא הייתה צריכה להרוויח לפחות משהו", הדגיש. "אנו יודעים שני דברים לטווח הארוך - למאסק יש מחשבה להפוך את טוויטר לאפליקציה מסוג אחר, אפליקציה שיש בה הכל. זו מחשבה מעניינת כי יש בה כמה מאות מיליוני משתמשים וזה יכול להיות מורחב לעוד אפיקי הכנסה. אין אפליקציה שמחברת את כל הדברים יחד".

בהמשך, הדגיש: "בטווח הקצר יותר נראה שמאסק רוצה למצוא אפיקי הכנסה מטוויטר כמו שהוא היום, שאנשים מיוחסים כמונו יצטרכו לשלם על הווי הכחול, שלא נותן רק סוג של אימות אלא סמל סטטוס. יש הרבה התמרמרות על הדבר הזה, הווי אמור לוודא שאתה אישיות בעלת משמעות. כשאתה קורא מישהו עם וי כחול, זה אמור לתת לך רמת ודאות גבוהה יותר לגבי זה שאתה קורא דברים של מישהו שלקח אחריות".  

בסיום דבריו, הבהיר גלוברמן: "כשכל אחד יוכל להתאמת ככה, הדבר הזה שנותן תוקף ילך לאיבוד. עכשיו אנשים יוכלו לאמת את עצמם ולשקר חופשי. מאסק בעד להסיר כמה שאפשר את מגבלות חופש הביטוי הקיימות בטוויטר, זה ויכוח ערכי שהופך להיות גם פוליטי. התרגלנו שמי שקצר, ויראלי ומטנף צף למעלה".

עריכה: מיכל קדוש 

06/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: Ingram Images
Paris