ינון מגל ובן כספית

"זו תחושה תמידית של ישראליות סוג ב'"

מנכ"לית 'לובי המיליון' אלקס ריף על רצונו של ח"כ מקלב מיהדות התורה לתקן את סעיף הנכד בחוק השבות: "אותם אנשים רוצים להיכנס לתוך היהדות"


"מקלב, הגזמת! לא ניתן לך להעביר שינוי כל כך מהותי בחוק השבות כמחטף! אמירותיך ספוגות בורות - עד מתי נזכה לטענות הזויות והאשמות נצרות? חבל שחה"כ מתעלם מהעובדה ש־94 אחוזים מעולי בריה"מ לשעבר בשנות ה־90 אומרים שהם יהודים, כשרק 74 אחוזים יהודים לפי ההלכה- כך עולה סקר אחר סקר. לא נסכים שימשיך דיון בחדרים סגורים - לא עוד עלינו בלעדינו!". 

כך כתבה אלקס ריף, מנכ"לית 'לובי המיליון', בתגובה לדבריו של ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה, שטען כי סעיף הנכד בחוק השבות זה דבר שצריך לתקן. ריף שוחחה עם בן כספית וינון מגל והתייחסה לדברים. "מקלב אמר שמגיעים נוצרים", טענה. "מי האנשים שמגיעים? אנשים שחיים כיהודים במדינות המוצא. הם מחליטים לעלות לישראל ומוצאים בה מפלט". 

"הרוב המוחלט מהם אומר שהם יהודים, אין להם זהות אחרת", הוסיפה. "הבעיה האמיתית היא שאותם אנשים רוצים להיכנס לתוך היהדות, הרבה מהם רוצים גם להתגייר. גיור היא חוויה קשה, החוויות שהם עוברים משפילות אותם. זו תחושה תמידית של ישראליות סוג ב'". 

10/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אורי מקלב
אורי מקלב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris