אודי סגל וענת דוידוב

"הצבא הרוסי הוכיח שאינו יודע להילחם ולנצח"

נינו אבסדזה, פרשנית לענייני רוסיה, על החגיגות האוקראיניות בעקבות שחרור חרסון מן המצור הרוסי: "זה ניצחון גדול של אוקראינה והשפלה של הרוסים"


לאחר שחרור העיר חרסון בתום שמונה חודשים של כיבוש רוסי, חגגו תושבי אוקראינה את המאורע המרגש, זאת לצד הדאגה מהאתגר של שיקום המקום נוכח נזקי הלחימה. נינו אבסדזה, פרשנית לענייני רוסיה, הגיבה על הבשורה המשמחת.

לדבריה, "נשיא אוקראינה אמר שהוא שחרר 41 יערות ושכוחותיהם חוזרים לשטחים של המדינה העצמאית. אני לא יודעת אם זאת נקודת מפנה, אבל אני כן יודעת זה ניצחון גדול של אוקראינה והפסד והשפלה גדולה של הרוסים. לרוסיה, במצב הנוכחי, כבר אין מה להפסיד. ברגע שפוטין נכנס למלחמה הזאת, הוא כבר הפסיד הכול - את התדמית, את הכלכלה, את השם של האיש החזק בעולם. כעת, הדבר היחידי שהוא עוד יכול לעשות זה רק לתקוף. בינתיים, הוא מכריז כל הסגת הכוחות מחרסון ובגלל זה אומרים זה יכול להיות מהלך טקטי בלבד, אבל מילת המפתח כאן היא הספקה. האוקראינים הצליחו להביא למצב שלא היה אפשר לספק נשק ואוכל לחיילים הרוסים".

בהמשך, הוסיפה כי "הצבא הרוסי הוכיח שהוא לא יודע להילחם ולנצח. אין צבא ואין טכנולוגיות, אבל יש פצצות אטום". כשנשאלה האם ניתן לראות את סוף המלחמה, השיבה בנחרצות: "לצערי הרב, הסוף ממש רחוק. למה? כפי שכבר אמרנו, לרוסיה אין מה להפסיד חוץ מהסטטוס של מעצמת על. לכן, זו כבר לא מלחמה בין רוסיה לאוקראינה, אלא מלחמה בין רוסיה לכל המערב הקולקטיבי שמתנהל באוקראינה".

עריכה: דוד זבולוני 

13/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מלחמת רוסיה אוקראינה - צילום ארכיון
מלחמת רוסיה אוקראינה - צילום ארכיון  |  צילום: SERGEY BOBOK/AFP via Getty Images
Paris