אודי סגל וענת דוידוב

"הזכיר לי את הפיגועים כאן בארץ"

צילה אביב, עדת ראייה מהפיגוע באיסטנבול, שיחזרה את רגעי הבהלה • לישראלים הרוצים לבקר שם: "אם נוסעים לטייל אז לא במקום שמועד לפורענות"


שישה הרוגים ו־81 פצועים בפיגוע שאירע אתמול (א') בשדרות איסתיקלאל בכיכר טקסים שבאיסטנבול. ענת דוידוב וגיא פלג שוחחו ב־103fm עם צילה אביב, אשר נכחה בזירת האירוע סמוך לפיצוץ, ששיחזרה את רגעי האימה.

"אנחנו נסענו 5 חברות, ממש יצאנו מהרחוב הזה. חמש דקות לאחר מכן נשמע פיצוץ אדיר, פשוט כל האנשים שהיו שם רצו בפחד נוראי", סיפרה אביב. "זה הפך להיות ממקום הומה אדם, שמח, רק מטיילים ונהנים, למשהו נוראי. רצנו לכל הכיוונים, כל אחד רץ לכיוון אחר. זה היה נורא. המלון שלנו היה דיי קרוב, אבל מיד לאחר מכן כיתרו את כל הכיכר עם מאות שוטרים. הרימו הליקופטרים לאוויר תוך 10 דקות. עמדו שם כל השוטרים עם רובים שלופים, זה היה מחזה מפחיד".

בשעות הבוקר המוקדמות שבה אביב ארצה עם חברותיה, ללא צורך בהקדמת טיסת החזור לעומת ישראלים אחרים ששהו גם הם בעיר הבירה הטורקית. "הרבה אנשים במלון שלנו קיצרו. גם כשהטיסה הייתה ב־1 לפנות בוקר, אנשים בשעה 20:00 כבר נסעו לשדה, לנמל התעופה".

"זה מוריד את המורל - הכניס בנו פחד"

"בוודאי עוברת המחשבה שהפיגוע נועד לפגוע בישראלים", אמר פלג, ואביב חיזקה את דבריו: "זו המחשבה, אבל הרחוב הזה הוא הומה אדם, ויש שם אנשים מכל המינים, מכל העולם. לאו דווקא זה היה מכוון לישראלים. כשאני שומעת, כן בהחלט, זה הזכיר לי פיגועים כאן בארץ. ישר, לא רק אני, כולנו שם, זה היה באמת ישר המחשבה שרוצים לפגוע רק בישראלים".

בהמשך, הודתה אביב כי מיד לאחר הפיגוע שאירע כל רצונה היה לשוב הבייתה: "להיות במקום בטוח. אפילו הייתי מקצרת את הנסיעה שלי אם הייתי צריכה לחזור מחר לצורך העניין, הייתי מקצרת. ישבנו בלובי של המלון, נזהרנו, פחדנו, זה מוריד את המורל. הכניס בנו פחד".

"מה את אומרת לישראלים שרוצים לטוס לשם?", תהו צמד המגישים, ואביב השיבה: "פחות ממליצה, אם נוסעים לטייל אז לטייל בכייף, לא במקום שהוא מועד לפורענות".

עריכה: שני רומנו

14/11/2022

ישראל במלחמה - 103fm


גיא פלג וענת דוידוב
גיא פלג וענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris