בן כספית ואריה אלדד

"בנותיי ממעטות להסתובב בחוץ, הסיוטים שלהן לא פוסקים"

ר', אב לבנות שעברו לכאורה פגיעה מינית ע"י אחיו, על ההחלטה לשחררו למעצר בית ללא איזוק אלקטרוני: "לאט לאט קולנו נעלם, אחרי זה יצוץ עוד מישהו"


בבית המשפט המחוזי בבאר שבע מתנהל במהלך הימים האחרונים שלב ההוכחות במשפטו של גבר בן 48 תושב הדרום, זאת בגין ביצוע עבירות מין בשתי אחייניותיו, שהיו רק בנות 16 ו־8 בזמן המתרחש. נכון לשעה זו, בית המשפט החליט לשלוח את החשוד למעצר בית ללא איזוק אלקטרוני, זאת לאחר שהשופט הסכים לכך שמסוכנותו של הנאשם פחתה. 

ר', אביהן של הנפגעות, שוחח עם בן כספית ואריה אלדד והתייחס למתואר ולמיוחס לאחיו: "המינימום הוא לכבד שתי בנות ולתת להן להתמודד, ולא להוציא אותו מהכלא עד תום ההליכים. לא מתקבל על הדעת, שתי הבנות בפחדים, הן ממעטות להסתובב בחוץ. אני לא חושש והן לא מעלות על הדעת שהוא יבוא, אך זה מה שהן טוענות. הסיוטים מהדבר הזה לא פוסקים". 

"היו יכולים להציל את הבת הגדולה שלי", טען. "בהתחלה בתי הקטנה לא רצתה להגיע יותר לבית של אחי, ואז היא הבינה שהיא לא יכולה לברוח וסיפרה. אתם לא רוצים להבין מה עבר לי בראש. הבית שלו היה חם יותר מדי. אף פדופיל לא מודה". 

מבית המשפט נמסר: הנאשם היה מצוי במעצר מאחורי סורג ובריח כשלושה חודשים ולאחר מכן כחמישה חודשים נוספים במעצר בית מלא תחת פיקוח ובאיזוק אלקטרוני. ביום ה־6.11.22 התקיים דיון בבקשה שנייה בעניין הפסקת האיזוק האלקטרוני והותרת הנאשם במעצר בית, לאחר שבקשתו הקודמת נדחתה. בדיון הוצגו נסיבות חדשות שמהן עולה כי במסגרת ההליך העיקרי הקטינות סיימו להעיד וכי המשך פרשת התביעה נדחתה לינואר 2023. 

כמו כן, עלה כי עם חלוף הזמן מעת ביצוע העבירות פחתה מסוכנות הנאשם וכי בחלוף הזמן לא ביצע הפרות כלשהן של תנאי המעצר. בנסיבות אלו החליט בית המשפט להיעתר לבקשה באופן חלקי הדרגתי והורה כי הנאשם יוותר במעצר בית בפיקוח ערבים והבקשה ליציאה לעבודה נדחתה. 

16/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמת אין קשר לנאמר
למצולמת אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: Ingrem Image
Paris