אודי סגל וענת דוידוב

"בטוחה שנסיים את זה בהקדם האפשרי"

למרות המו"מ הקואליציוני הסבוך, ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) הביעה אופטימיות רבה • הדגישה: "בכל תפקיד שנקבל נעשה את העבודה הטובה ביותר"


האם הפלונטר של המו"מ הקואליציוני עתיד להיפתר בקרוב? ענת דוידוב וגדעון אוקו שוחחו הבוקר (ג') ב־103fm עם חברת הכנסת מטעם הציונות הדתית מיכל וולדיגר אשר התייחסה לדברים והביעה אופטימיות רבה.

"אפשר לברך על המוגמר?", תהה אוקו בפתח השיחה, וח"כ וולדיגר הבהירה: "לא, מוגמר זה מוגמר, כשחותמים. כמובן שבע"ה אני מאמינה שזה יקרה בימים הקרובים אבל כרגע זה עוד לא נגמר. נשארו פתוחים דברים רבים, כולל הסכמים וקווי יסוד, אבל אני בטוחה, זה לא משהו מורכב יותר מדי, בטוחה שנסיים את זה בהקדם האפשרי. אני לא אפרט עכשיו את התיקים, אנחנו נחכה עוד טיפה".

כאשר ציינו צמד המגישים כי ידוע שסמוטריץ' ככל הנראה יקבל את תיק האוצר, אמרה: "בואו נחכה, עד שזה לא גמור זה לא גמור. בואו נחכה שזה יהיה גמור וכל אזרחי מדינת ישראל ידעו מי קיבל מה ואיך נוכל להשפיע. אני חושבת שכל אחד מחברי סיעתי ובכלל ראויים, הגענו מאידיאולוגיה, בע"ה נעשה טוב. הוכחנו שהיינו באופוזיציה שאנחנו פועלים יחד וכך נעשה".

"זה לא עניין של מי ניצח - היינו אופוזיציה מאוחדת ואופוזיציה לאומית וציונית, מה שחשוב זו מדינת ישראל. זו המטרה, שום דבר אחר לא. אני מאמינה שנצליח להרכיב ממשלה שתעשה את מה שהבטחנו שנעשה. זה לא מאבק בין דרעי לסמוטריץ', כולנו יחד נצליח להגיע להבנות ואנחנו בדרך", טענה.

"סומכת במאת האחוזים על סמוטריץ'"

בהמשך, הביעה ח"כ וולדיגר אופטימיות בגין הרכבת הממשלה ואף ציינה כי היא מקווה ששבוע הבא המו"מ יסתיים. "עדיף שנגמור את כל המו"מ עכשיו ונוכל לפעול 4 שנים כמו שצריך". עוד התייחסה ליו"ר מפלגתה כשר האוצר: "אני סומכת במאת האחוזים על סמוטריץ', הוא כבר הוכיח את זה במשרד התחבורה שהוא שר מצוין, יודע לעבוד, לבצע. כל משרד שבו הוא יישב הוא יעשה את העבודה הטובה ביותר".

"מאחר ועוד לא הושבעה ממשלה והתפקידים עוד לא פורטו מי יקבל מה - בכל תפקיד שנקבל נעשה את העבודה הטובה ביותר, בוודאי שבכל משרד, בכל תפקיד ובכל סמכות השינויים לא יתרחשו בין רגע, אין לנו מקל קסמים", הסבירה, והוסיפה: "אני ידועה כאחת שבאה לטפל בתחום החברתי, אני לא אפרט כרגע איזה תפקידים יקבל כל אחד, אבל אין ספק שבכל תפקיד שלא נקבל נעשה אותו בצורה הטובה ביותר".

לאור אמירותיה שאלה דוידוב האם היא מעוניינת להיות יו"ר הוועדה, וחברת הכנסת סיכמה: "אני רוצה להיות במקום משמעותי, בשביל זה באתי לפוליטיקה, לא בשביל כיסא. בכל ועדה ובכל תחום יש את הצד החברתי, בכל תפקיד יש את הצד החברתי, ולכן אני אעשה אותו בכל מקום. אני לא מודאגת בכלל מהתפקיד שלי אלא ממה נצליח לעשות".

עריכה: שני רומנו

22/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל וולדיגר
מיכל וולדיגר  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris