ינון מגל ובן כספית

"כשבר לחם בצוק איתן הייתי קם בלילה עם זיעה קרה"

טל, אחיו של רס"ן בר פלח ז"ל שנפל בהתקלות עם מחבלים באזור ג'נין, שיתף כיצד הוא מתמודד עם האבדן • וגם על הצוואה שהשאיר ועל הפרויקט שימשיך דרכו


לפני כחודשיים נהרג באזור ג'נין רס"ן בר פלח ז"ל בזמן היתקלות עם מחבלים. משפחתו מבקשת בימים אלה להקים מרכז לנוער להעשרה לפני הגיוס לצבא. את הרעיון למרכז הגה פלח לפני שנהרג, בלילה לפני שנפל התקשר לשני אחיו ודרש שיקדישו את זמנם ומרצם בפרויקט. 

ינון ובן שוחחו עם אחיו טל ששיתף בבקשה האחרונה שהשאיר אחיו, ועל ההתמודדות עם האובדן הנוראי. הוא אמר כי, "הוא ביקש ממני להמשיך את מה שהוא התחיל כל המשפחה החליטה להמשיך את המורשת של אחי, לקיים מרכז פיזי לנוער שרוצה חיים משמעותיים, עם הימים התגבשה התוכנית וביחד עם עיריית נתניה אנחנו מקימים את המרכז הזה נערים מגילאי 16-18 שנתיים לפני השירות העשרה למסלול של מצויינות ומשמעותיות".

המשיך וסיפר על השיחה האחרונה מבר, "השיחה האחרונה שהייתה לי עם אחי, זה היה באותו לילה שהוא נהרג, דיברנו על ההמשכיות של הפרויקט. כל השיחה האחרונה הייתה סביב זה, שאלתי אותו אם זה חשוב לו אמרתי לו שאני הולך לעצור את מה שאני עושה, וזה מה שאני הולך לעשות בחיים - זו צוואה שאני מקיים".

עוד אמר, "כשבר היה בצוק איתן, הייתי מתעורר מסיוטים בלילה, עם זיעה קרה ומבקש מאלוהים, 'אני מבוגר ממנו בחמש שנים, קח אותי קודם'. אם קורה לו משהו החלטתי שאני אקדיש לפחות חמש שנים לכל הבניה של המרכז הזה והעמותה", שיתף. 

לתרומות עבור המרכז לנוער על שמו של בר פלח ז"ל.

22/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רס"ן בר פלח ז"ל
רס"ן בר פלח ז"ל  |  צילום: באדיבות דובר צה"ל
Paris