ינון מגל ובן כספית

"די לנסוע לג'נין, מה פתאום מגיעים לשם?"

בן על השבת גופתו של טירן פרו, שהוחזקה בג'נין: "צה"ל היה מוכן לפעולה והם ידעו זאת" • ינון: "זה לא היה נגמר בשקט אם הגופה לא הייתה חוזרת"


יום חמישי הגיע, ועמם בן כספית וינון מגל שחזרו אל אולפן השידור וסקרו את שלל החדשות העדכניות בזירה המדינית והפוליטית מן העת האחרונה. בפתח הדברים, התייחסו השניים להחזרת גופתו של טירן פרו מג'נין, לאחר שהוחזקה בידי חמושים, לישראל. 

"הדרוזים למדו להיות קנאים ולהגן על עצמם, אני אומר את זה לחיוב, ולא כדאי להסתבך איתם", אמר בן. "היינו צריכים להפסיק עם זה, טוב שהמסר שעבר. צה"ל היה מוכן לפעולה בשש בבוקר והם ידעו את זה. הדרוזים איתנו 100 אחוז בחובות וסופגים את הטרור איתנו". בתגובה, השיב ינון: "זה לא היה נגמר בשקט אם הגופה לא הייתה חוזרת". 

על ציוצו של רם כהן, מנהל תיכון, שטען כי, לדבריו: "לפני שאתם שופטים וצועקים שהפלסטינים לא בני אדם כי חטפו גופה ומתנים את החזרתה, תזכרו שישראל מחזיקה עשרות גופות של פלסטינים במקררים ובקברים ולא מעבירה אותן ליקיריהם. אם ההתנהלות שלנו לגיטימית אז גם שלהם, למרבה הצער", אמר מגל: "מדובר ברצח מר כהן, על מה אתה מדבר? אנחנו מטפלים במחבלים שעשו פיגועים, לפעמים מטיסים את המחבלים יחד עם אלה שהם פצעו אותם, מנהל בית ספר תיכון - את הדבר הכי בסיסי של להבדיל בין טוב ורע, הוא לא יודע. אלה קוראים לעצמם מוסריים".

"מה הבעיה להבין שיש מולנו אויב רע ואלים?"

"זה פשוט דבר נורא. אנחנו כבר לא יודעים מי צודק ומי טועה, הגענו למצבים פסיכוטיים", הוסיף. "מה הבעיה להבין שיש מולנו אויב רע, ברוטלי, אכזר, אלים? למה אני צריך להסביר כל דבר עשר פעמים?". 

מה חשב בן על דבריו? "הגרסה הרשמית היא שטירן לא נרצח. חברים דרוזים יקרים שלנו, די לנסוע לג'נין. מה פתאום נוסעים לג'נין?", הפציר. "הדרוזים נתפסים ע"י הפלסטינים כמשת"פים שלנו. ערביי ישראל לא ייחטפו שם ברוב המקרים". 

בסיום, חזרו השניים לימי הסכם אוסלו על רקע המציאות הביטחונית. "המשמעות של ביטול אוסלו היא מטורפת, היא רבת פנים ורבת משמעויות. זה לא הולך ככה, כשנתתם להם נשק ושטח זה אירוע הרבה יותר מורכב, וצריך לדעת להתנהל בו ולחיות בו", טען מגל. מנגד, אמר חברו לאולפן: "זו הנדסת תודעה ברף הגבוה. אתה מנסה לעשות את מה שעשית בבחירות". 

24/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית
בן כספית  |  צילום: 103fm
Paris