אראל סג"ל

"אני טרול שעושה מזה כסף, העיתונות שלך היא כלום"

הקומיקאי גיא הוכמן התעמת עם לוינסון על רקע הסרטונים שהעלה מקטאר • לוינסון בתגובה: "לא מצחיק, איך מה שאתה עושה מציג את ישראל באור יפה?"


כוכב הרשת גיא הוכמן, המשדר מקטאר, מעלה חדשות לבקרים סרטונים מזירת המונדיאל, וגם הוא נתקל בתגובות לא כל כך סימפטיות, בלשון המעטה, מאוהדים המגנים את מוצאו הישראלי כמו עיתונאים ישראלים רבים. בשיחתו עם אראל סג"ל וחיים לוינסון ב־103fm, התייחס לחילופי המהלומות שלו עם לוינסון בטוויטר.

בפתח השיחה, כאשר הציג לוינסון את הקומיקאי כ'איש הכי מצחיק בארץ', הודה הוכמן כי "חיים פחות מתחבר להומור וטוען שאני לא קומיקאי, למרות שהיו לי 60 הופעות בחודשיים האחרונים. הוא לא כל כך אוהב את מה שאני עושה וזה בסדר. אני לא רוצה להרים לעצמי, אבל יש פה בקטאר מלחמת הסברה, יש פה תהליך נורמליזציה ענק ואני בחלקת האלוהים הקטנה שלי מנסה להעביר פה איזשהו מסר".

לוינסון לא יכול היה לשקוט נוכח משמע אוזניו, ותקף: "דווקא בגלל מה שאתה אומר, שצריך להציג את הפנים היפות של ישראל, למה אתה בא למישהו מסודאן ואומר לו שאתה זוכר שהוא ניקה לך את הבית? אני חושב שזה הפרצוף המכוער של הישראלי הקטן והגזען. אני חושב שזה לא מצחיק".

"כשב'ארץ נהדרת' עושים את סטפן וכולם צוחקים - זה בסדר, נכון? אבל כשהוכמן עושה פה בדיחה אז לא. הקטע שלי הוא נטו להצחיק, גם אם לפעמים יש בדיחות כאלו - בסופו של דבר אתה לא תסתכל על האמת, כי אתה לא מתחבר להומור וזה בסדר", תקף הוכמן, "אני לא רוצה שתבוא להופעה שלי. אתה יודע מה ההבדל בינינו? אני טרול שעושה מזה כסף, העיתונות שלך היא כלום ושום דבר".

המגיש האורח השיב אש, והגיב לאמירותיו של הוכמן: "הנה דמותו של הקומיקאי הרגיש, אני צריך לכתוב על זה פעם כתבה. אתה יכול לצחוק על כולם, אבל אם מישהו אמר לגיא הוכמן שהבדיחה שלו לא מצחיקה - פתאום אתה טרול, לא מתפרנס". סג"ל ביקש להרגיע את הרוחות, ואמר: "אני הזמנתי אותו כדי לדבר על מה שקורה בקטאר ואתה מנסה לסגור איתו חשבון, זה לא יפה ולא הגון. אתה מחפש לריב איתו".

"אני לא, אני רק רוצה להבין איך ההומור מקדם את הדמות של ישראל בעולם, וזה מה שהוא אמר שהוא עושה", הסביר לוינסון, והוכמן סיכם: "אז אני אסביר - ברגע שאתם העיתונאים באים עם המיקרופון שלכם, אף אחד לא רוצה לדבר איתכם. כשאני בא אליהם, אני מוציא אמת. הערב תצפו בסרטון שלי ותראו שיש בסיס לדו קיום".

עריכה: דוד זבולוני ושני רומנו

27/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא הוכמן
גיא הוכמן  |  צילום מסך: 'רשת 13'
Paris