אראל סג"ל

"לא מטרידים רק את העד - מטרידים את המדינה"

הפרקליטות הגישה כתבי אישום נגד 4 תומכי נתניהו בטענה שאיימו על העדים המרכזיים בתיקיו, הדס קליין וניר חפץ • אביעד גליקמן ('חדשות 13') עדכן


הפרקליטות הגישה נגד ארבעה תומכי נתניהו כתב אישום על כך שאיימו והטרידו לכאורה ברשתות החברתיות את העדים המרכזיים במשפט ראש הממשלה המיועד, הדס קליין וניר חפץ. בנוסף לכך, בפרקליטות סבורים כי יש להגיש כתב אישום גם נגד העיתונאי אלי ציפורי, אולם החלטה סופית בעניינו תתקבל על ידי פרקליט המדינה והיועצת המשפטית לממשלה. בשיחה עם אראל סג"ל וחיים לוינסון ב־103fm, כתב המשפט אביעד גליקמן ('חדשות 13') עדכן בהתפתחויות.

תחילה, תיאר גליקמן את נוסחי האיומים וההטרדות אותם חוו עדי המדינה: "כותבים גם על ניר חפץ וגם על הדס קליין 'יגיע יומכם', 'נאצים', זה באמת דברים מזעזעים שכותבים. אפשר בהחלט למתוח ביקורת ורצוי, אבל על ניר חפץ 'לסמוך עליו זה כמו לסמוך על נאצים', 'ביום מותך נחגוג', על קליין 'יומך קרב'. ברגע שהעד הוא עד מדינה, עד שמעיד מטעם המדינה, ברגע שיש איומים כאלה המדינה צריכה להבין שמטרידים לא רק את העד, מטרידים את המדינה. מנסים להעביר מסר לעדים מסויימים. המבחן זה המדינה, זה שמומו פילבר עם כל הכבוד יכול להגיד עליי הרבה דברים, המדינה תצטרך להוכיח".

לאור אמירותיו הזכיר סג"ל את אלי ציפורי, ואף טען כי במקרה שלו זו בעיה יותר גדולה כיוון שהוא עיתונאי. גליקמן תקף: "למה? איפה הוא עיתונאי? הוא איש תקשורת. בזמן שעדה מעידה, במשפט מתוקשר, ומישהו מסויים מצייץ את התמונה שלה עם הכתובת ברשתות החברתיות יש לזה כוונה. לצייץ באמצע עדות של עדה את הכתובת ואת התמונה של הבית שלה זה הטרדה".

"שתובעת המשפט של ראש ממשלה תסתובב עם אבטחה צמודה?"

באשר לכתבי האישום שהוגשו, אמר: "לוקח זמן עד שממצים את הדין, בעיניי היה צריך להגיש את כתבי האישום האלה לפני חודש. טוב שהפרקליטות נזכרה עכשיו, חבל שלוקח לה יותר מדי, זה חלק מהבעיות של הפרקליטות הסחבת. אבל בהחלט היה צריך להגיש פה. מה שקורה במשפט הזה, וסיקרתי הרבה, לא ראיתי מעולם הטרדות כאלה של עדים. איומים, הסתות ברשתות החברתיות, לא ראיתי כזה מעולם. שתובעת במשפט של ראש ממשלה תסתובב עם אבטחה צמודה?"

בהמשך, התייחס כתב 'חדשות 13' לביקורה של התובעת במשפטו של נתניהו ליאת בן ארי ללונדון: "בלונדון באו למילצ'ן ובדקו מה קורה שם. אני לא מבין מה הקשר בין אחד לשני. אני משער שהגישו בקשה שהוא יעיד משם, אבל מה הקשר בין זה לזה? מר מילצ'ן אני משער, הפרקליטות לפי מה שאני יודע, תגיד בקשה לזה שהוא יעיד מחו"ל. לפי מה שאני יודע גם הבן אדם בן 78, מצב רפואי לא בשיאו, והוא רואה מה עושים פה לעדים אחרים".

עריכה: שני רומנו

28/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביעד גליקמן
אביעד גליקמן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris