בן כספית ואריה אלדד

פוגל: "המג"ד שפט חייל כדי לרצות את הרמטכ"ל"

ח"כ צביקה פוגל (עוצמה יהודית) הגיב לדינו של החייל מחברון: "אני שם את החיילים במקום בלתי אפשרי, ובסוף שופט אותם ל־10 ימים בכלא"


ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל שוחח עם בן כספית ואריה אלדד בעקבות האירוע בו חייל גבעתי גילה תמיכה באיתמר בן גביר במהלך עימות עם פעילי שמאל בחברון. במהלך האירוע תועד החייל כי הוא דוחף את אחד הפעילים בהפגנה לקרקע.

בפתח הריאיון ביקש פוגל לתת גיבוי גם לחייל, אבל גם למפקדו, והסביר כי הוא לא רוצה לפגוע בשניהם. "אתם יודעים שאנחנו חיים היום בעידן של מונדיאל, ובעידן של מונדיאל יש גם שופטים. אנחנו מבקשים מהשופטים לא תמיד לפעול לפי מה שהם ראו, אלא להפעיל היגיון ולא ישר להוציא כרטיס אדום. ההרגשה היא שהמג"ד שפט את החייל בכדי לרצות את הרמטכ"ל, כי כשהרמטכ"ל מוציא איגרות ולא נותן את הגיבוי למפקדים שהם יעשו את העבודה - כולם מקבלים אישור מהרמטכ"ל במקום לעשות את מה שהם רוצים לעשות ולבדוק מה עלה", אמר.

"יכול להיות שצריך לתת לחיילים הפועלים ביהודה ושומרון סמכות לעכב את מי שמפריע להם במילוי תפקידם ולקרוא למשטרה?", נשאל חבר הכנסת פוגל, ואמר: "לחיילים אין סמכות שיטור. הרי גם ככה אני שם את החיילים במקום בלתי אפשרי ומבקש מהם לבצע את המשימות הכי בלתי אפשריות, ובסוף שופט אותם ל־10 ימים בכלא - זה לא נכון. בואו נסתכל על המערכה אחרת, בואו ננסה לתת מענה לאתגרים. אני הייתי שם ואם אני הייתי מפקד החייל הזה, והרמטכ"ל היה מוציא איגרת, אני הייתי הולך לרמטכ"ל. הוא לא צריך להוציא איגרת לחיילי צה"ל כל הזמן".

עריכה: עדן בן ארי 

29/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיילי צה"ל (ארכיון - למצולם אין קשר לנאמר)
חיילי צה"ל (ארכיון - למצולם אין קשר לנאמר)  |  צילום: פלאש90
Paris