אודי סגל וענת דוידוב

מחאת החיג'אב הגיעה לסיומה?

התובע הכללי באיראן הודיע כי ידון בחוק החיג'אב • האם יבוטל? באבק יצחקי ('איראן אינטרנשיונל') סקפטי: "כמו שהמפלגות הדתיות יוותרו כאן על ברית"


אתמול (ש') פורסם כי התובע הכללי האיראני הודיע לאחר שלושה חודשים של מחאה רחבת היקף באיראן, כי החליט לדון בפרלמנט בחוק החיג'אב, המחייב נשים לעטות אותו במרחב הציבורי. הכצעקתה?

באבק יצחקי ('איראן אינטרנשיונל') התייחס לדברים: "זה בכלל לא רציני. הוא לא אמר שיבחנו מחדש אלא ידונו על כך בפרלמנט של איראן, ובדיוק עשר דקות אחרי הוציא סגן נשיא איראן את ההודעה שלדבריה בעניין של חובת החיג'אב אין מה לדון, זה חוק יסוד. הם בעלי ניסיון מהמהפכה משנת 1979, בכל צד שהלך אחורה מתנגדי המשטר באו קדימה, הם לא יעשו את הטעות הזאת ויתנו למפגינים משהו. אנחנו רואים דעיכה של ההפגנות בשבוע האחרון, יכול להיות שהם רוצים לקנות זמן. זה כאילו שהמפלגות הדתיות יוותרו אצלנו על ברית מילה,זה לא יקרה".

עוד הוסיף: "ההפגנות והמחאות אולי התחילו בעניין החיג'אב, היום הם כבר לא מתייחסים לזה כבר, הם רוצים להוריד את השלטון בגלל הדיקטטורה ומצב האנשים". על הסערה סביב נבחרת איראן במונדיאל, אמר: "הם חכמים מאוד באיראן. אל תשוו בין המשטר באיראן למשטר בצפון קוריאה. הם יודעים איך לנצל כל דבר ולהראות את זה לעולם. הם קיבלו אותם כגיבורים, אפילו כל אחד מהשחקנים קיבל אוטו". 

04/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב וניסים משעל
ענת דוידוב וניסים משעל  |  צילום: 103fm
Paris