בן כספית ואריה אלדד

"אני לא בעד יחידות מעורבות - זה מחליש את צה"ל"

ח"כ מיכל וולדיגר על שירות משותף של נשים וגברים: "גברים בנויים אחרת מנשים" • סייגה: "אף אחד לא יהפוך שום דבר"


"כנס לציון יום האלימות נגד נשים שיזמתי בכנסת. איפה נשות השמאל? אותם אלה שעשו ספין תקשורתי על "תשע נשים בכנסת" מפקירים את הנשים ברגע האמת": כך כתבה חברת הכנסת מיכל וולדיגר בחשבון הטוויטר שלה, זאת בביקורת כלפי אלו המגנים את חוסר הייצוג הנשי בממשלה. בשיחתה עם בן כספית ואריה אלדד, והתייחסה לשירות צבאי של נשים ביחידות שדה, ולשירות מעורב של גברים ונשים.

"דווקא אנו פתוחים לכל דעה, הם בהחרמות", טענה. "בתור היותי אישה אני דואגת לכולם. קידמתי דברים גם של נשים וגם לא של נשים. באתי לעשות פה יותר טוב. צה"ל מטרתו לנצח ולהגן עלינו, אלה לא ניסויים חברתיים. צעירה בחרה ללכת לצה"ל, היא צריכה לקבל את כל המוגנות. אני חושבת שנשים יכולות להיות ביחידות שדה, לא בעד יחידות מעורבות, אני חושבת שזה מחליש את צה"ל. גברים בנויים אחרת פיזיולוגית אחרת מנשים. נשים יכולות לעשות מה שהן רוצות, השמיים הם הגבול. אף אחד לא יהפוך שום דבר". 

בסיום דבריה, אמרה: "אני בהחלט חוששת מאיך שהתקשורת והצד השמאלי של המפה מייצג אותנו, כחשוכים. להציג את הכל כשחור, נורא ואיום, ושהולך להיות קטסטרופה, זה פשוט מצער מאוד. אני לא אשב ואתנצל כל יום כי אני חושבת שאנחנו הולכים לעשות דברים טובים. אמשיך ואלחם למען החברה בישראל ולא משנה אם מדובר בשמאל או בימין". 

עריכה: מיכל קדוש 

05/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל וולדיגר
מיכל וולדיגר  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris