ורדה רזיאל ז'קונט

"זה נורמלי שיש הבדל בחשק המיני וזה מה שצריך לטפל בו"

ד"ר דניאל דריי, סקסולוג, רופא ומטפל זוגי, הסביר על השוני בחשק המיני בין גברים ונשים לאורך הגילאים וכיצד זה משפיע על הזוגיות


מדוע לגברים יש תרופות שעוזרות להם לתפקד מינית בצורה מיטבית ולנשים אין? ורדה רזיאל ז'קונט אירחה באולפן את דוקטור דניאל דריי, סקסולוג, רופא ומטפל זוגי שכתב את הספר 'לאהוב במאה ה־21, המדריך לזוגיות מאושרת'. השניים שוחחו על השוני בחשק המיני בין הגברים לנשים לאורך כל הגילאים ועל ההשפעות על הזוגיות כאשר החשקים שונים. 

"המיניות של הגברים היא מיניות יותר מכנית", התחיל, ואמר: "התפקוד של הגברים הוא תפקוד שרואים. בשביל זה אפשר באמת לתת כדורים וישנם גם הורמונים שעוזרים להם לאורך הגיל להגביר את החשק. הטוסטסטרון הגברי הוא דיי יציב ואז זה יותר קל לגבר להיות תמיד עם מחשבות על סקס ופתאום כשאין לו מחשבות על סקס זה מבהיל אותו והוא מגיע לטיפול". 

הוא הדגיש: "אצל נשים הדבר הוא הרבה יותר מורכב, אין לנו את הכפתור הזה, הרצון להפעיל אותו הוא לא תמיד קיים וגם החשק של נשים בכל הגילאים הוא נורא מחזורי לפי החודש, הימים, מצב רוח ולפי המון קריטריונים, ואז ההתאמה המינית בין גבר ואישה היא פתאום פחות טבעית, לגבר יש בקלות יותר חשק ולאישה פחות בקלות". עוד סיפר על הגורמים המשפיעים על החשק המיני לאורך כל החודש. 

"אם אני לוקח תרופה שהמצב רוח שלי יציב,  המחשבות המיניות האלה נעלמות"

ד"ר דריי הסביר כי בגיל בו מפסיק המחזור החודשי, מתחילה האחריות של האישה לשמור על החשק המיני שלה: "פה יש להן הוכחה, חובה, לשמור על ידי הטיפול ההורמונלי לשמור על החשק שלהן אם לא הן ימשיכו לחשוב על המיניות ובאיזה שהוא שלב הן מגלות אפילו בצורה טראומטית שאצל הצד השני זה לא אותו הדבר. גם לנשים יש הוכחה לשמור בכל גיל, הן צריכות לעשות פעולה אקטיבית כדי להפעיל את המיניות שלהן, ז"א שהמיניות שלהן מתחילה מהראש". 

בהמשך, דנו על השפעת נטילת תרופות לייצוב המצב הנפשי על החשק המיני: "התרופות האלו הן מייצבות גורמים במצב רוח יציב, המיניות שלנו, הפנטזיות, הם פיקים של דברים לא יציבים. אם אני לוקח תרופה שהמצב רוח שלי יציב, גם המחשבות המיניות האלה נעלמות, הפיקים האלה אינם".

לאחר כן, הבהיר: "הפער הזה שקיים בחשק בתוך כל הזוגות הוא בעיקר אם אנחנו לא מחליטים לטפל בזה, 80 אחוז מהזוגות אין להם אותו החשק ,אותו הרצון, לקרבה מינית בצורה מקורית. זה נורמלי שיש הבדל בחשק וזה באמת מה שצריך לטפל בו". 

הוא אמר: "הזוגות האלו צריכים קודם כל לדבר על זה, להגיד מה היינו רוצים, 'מה האידיאל שלך להרגיש טוב ובוא ננסה להתחבר למה שאתה רוצה'. קודם כל אנחנו מאשימים את הרופאים, אני מסתכל איזה תרופות היא לוקחת, הגלולות אולי לא מתאימות או בנוסף לגלולה שלה להוסיף הורמון. דבר שני, לתרופות נגד דיכאון גם אפשר להוסיף טוסטסטרון וגם פה יהיה לה יותר חשק". עוד הסביר אלו בדיקות צריכה האישה לעבור כדי לקבל טיפול מתאים ועל חומרים שונים ברפואה האלטרנטיבית שיכולים לעזור. 

"רוב הסטיות המיניות הן אצל הגברים"

לבסוף, דנו על המקרים הרבים בהם גברים לא משתלטים על החשק המיני שלהם ופוגעים בנשים. "רוב הסטיות המיניות הן בוודאי אצל הגברים, אין הרבה סטיות מיניות אצל הנשים", אמר, והסביר: "אותו הדבר כשגבר נכנס ללופ שיש לו את הצורך הזה חזק, הוא שם עצמו במרכז והוא רואה את השני כמו חפץ שאמור לספק אותו ואז באותו הרגע הוא עושה הכל כדי לקבל את המטרה שלו ואחרי כן הוא מרגיש את הגועל. קודם כל מבינים שהחשק הוא לא תמיד מגיע ממקום בריא, יש טיפול תרופתי שמוריד ואפילו מוחק את הסטייה הזאת".

06/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ורדה רזיאל ז'קונט
ורדה רזיאל ז'קונט  |  צילום: 103fm
Paris