איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"בן גביר רוצה להקים משטרה בדמותו ובצלמו"

השרה קארין אלהרר, שנכחה בדיון בוועדת 'חוק בן גביר', טענה: "אם המפכ"ל סבור שהחוק הזה לוקח ממנו את היכולת למלא אחר משימותיו - אני הייתי הולכת"


הבוקר (ד') התרחש דיון סוער בין באשר ל'חוק בן גביר' שיאפשר לשר לביטחון לאומי להתוות את מדיניות המשטרה. השרה קארין אלהרר (יש עתיד) שוחחה עם ענת דוידוב וסיפרה על מה שקרה מבפנים. 

לדבריה, "יש פה הצעת חוק שמנסה לשנות סדרי עולם, זה אירוע לא הגיוני. אני לא כופרת בעובדה שיש בעיה בביטחון האישי של מדינת ישראל ושצריך לפתור אותה. עכשיו השאלה היא, 'מה הפתרון?' האם הפתרון הוא לעשות איזו חפלה, מן ישראבלוף כזה ולהגיד 'אני רוצה סמכויות' בלי להבין באמת איפה הבעיות? ישב השר לביטחון הפנים הנוכחי ואמר 'יש לי סמכויות, אין בעיית סמכויות', יש הרבה בעיות שצריך לפתור אותן גם בלי הצורך בסמכויות הללו".

בהמשך עוד אמרה: "בא השר המיועד, שהוא באמת אדם מאוד פופוליסט, לוקח את הבעיה האמיתית שקיימת בחברה הישראלית, לוקח את הרגש של הפחד האמיתי שקיים בחברה ועל הגב של אותו הפחד, שומר, צריך לדאוג יותר לביטחון האישי. כלומר, הוא מנסה לייצר לעצמו משטרה. המשטרה שהוא רוצה להקים תהיה פופוליסטית בדמותו ובצלמו - הוא זה שיקבע במה יחקרו ובמה לא. איזה אמון יהיה במשטרה הזאת אם היא תהיה משטרה פוליטית?"

כשנשאלה האם היא חושבת שהמפכ"ל צריך להתפטר, השיבה: "אני לא עסוקה במתן עצות למפכ"ל, אני רק אומרת שכל אדם במדינת ישראל שמחזיק בידיו סמכויות כל כך גדולות - שיהיה נאמן לדרך. אם המפכ"ל סבור שהחוק הזה לוקח ממנו את היכולת למלא אחר משימותיו - כן, אני הייתי הולכת".

עריכה: דוד זבולוני 

14/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קארין אלהרר
קארין אלהרר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris