איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"שר הנגב, הגליל והפריפריה, לטיפולך"

ענת דוידוב פתחה את תוכניתה בציון שלל החברות והרשתות שביצעו תהליך פיטורים של עשרות אנשים שנשארו ללא עבודה • ובזמן הזה, מה קורה בכנסת?


עולם ומלואו של פרנסה, של משפחה וילדים, של חיים, עד שזה נסדק. עצוב מאד לספור מפוטרים, כל עובד ועובדת הם עכשיו מפטרים. בענף ההייטק השבע זה התחיל כבר לפני מספר חודשים. 7,000 מפוטרים בהייטק זו אמנם דרמה, אבל עדיין הטובים באמת מסודרים.

הצרות האמיתיות באות מה־LOW TECH. היי טק ולואו טק, לעולם לא ייפגשו בין עשרות אלפים עם רזרבות לכמה אלפים בודדים עם חובות לבנק. בשביל עובדי המפעלים זו שאלה קיומית.

לאחרונה פוטרו 900 עובדי מפעל 'להבים'. אנשים בני 60+ עם שכר של בין 7,000-5,000. תושבי הצפון, דרוזים, יהודים - עובדים שם 40 שנה.

שלשום זה הגיע גם למפעל המלט 'הר טוב' בבית שמש ול־55 עובדיו שהתבשרו על פיטוריהם, עקב סגירת המפעל. עוד קודם, 120 מעובדי סודהסטרים בנגב זומנו לשימוע לפני פיטורים. עשרות שנים במפעל, עובדים מבוגרים מרהט, ומיישובים סמוכים. פריפריה.

בדקתם את ההסכמים הקואליציוניים עם השותפות של בנימין נתניהו והליכוד? מישהו דיבר על אזרחים קשיי יום, על אימהות חד הוריות, על עניים?

דווקא מצאנו סעיף אחד חשוב בטיוטת ההסכם בין הליכוד לחרדים 'יקודם חוק יסוד: לימוד תורה, שיהפוך את הלימוד לערך מוגן בחוקה. בתי הדין יקבלו סמכויות שיפוט בסכסוכים אזרחיים וכלכליים, עפ"י דין תורה'.

שר הנגב, הגליל והפריפריה, לטיפולך.

14/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב בטור אישי
ענת דוידוב בטור אישי  |  צילום: 103fm
Paris