בן כספית ואריה אלדד

"כשפוליטיקאים נכנסים בין מפקד לחייל - תחילת חורבן הבית"

מפכ"ל המשטרה לשעבר רנ"צ בדימוס קובי שבתאי תקף את חוק בן גביר • טען: "אם הגעת למסקנה שאתה לא יכול לנהל את הארגון, אני, לא שבתאי, הייתי מתפטר"


בריאיון שהעניק המפכ"ל לשעבר רב ניצב בדימוס משה קראדי ל'כלכליסט', טען כי, לדבריו: "חוק בן גביר יוביל לחורבן בית שלישי". קראדי שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והתייחס לדבריו. 

"מה שאמרתי לגבי חורבן הבית מתייחס לאירוע נוסף שלדעתי קשה יותר", פתח. "כשצפיתי באירוע בחברון, לאחר מכן ראיתי איך משחירים את בני משפחתו של המג"ד, שבסך הכל שפט חייל שעשה את מה שעשה. נחמץ לבי מהעובדה שאותו מג"ד, נסמוך על שיקול הדעת שלו כשהוא יחליט להיכנס למנהרה בעזה כדי לחלץ חטוף, אנחנו לא סומכים על העובדה שגם אם הוא טעה בשיקול הדעת ונתן עונש לא מידתי עד כדי כך שאנחנו משחירים את בני משפחתו". 

"אלה הגיבורים שלנו, מג"ד כזה לא ישרת בצה"ל מחר", הדגיש. "פה מתחיל חורבן הבית השלישי. כשפוליטיקאים ורבנים נכנסים בשרשרת הפיקוד בין מפקד לחייל זאת תחילתו של חורבן הבית השלישי, ותוסיפו לזה את העובדה שאותו דבר קורה במשטרה, מזה אני חרד. כל אחד שניהל איזשהו ארגון בחייו יודע שלפני שהוא נכנס לארגון הוא קודם כל לומד אותו ועושה הערכת מצבץ אני לא מבין איך כשרגלו של השר המיועד עוד לא דרכה רגלו בארגון, הוא כבר יודע שהבעיה הכי גדולה היא טיפול בפקודת המשטרה. אין לי ספק שיש לו כוונה טובה, אבל גם הדרך לגיהינום רצופה בכוונות טובות". 

בסיום דבריו, התייחס קראדי לאפשרות כי המפכ"ל קובי שבתאי יתפטר אם וכאשר יעבור חוק בן גביר כלשונו, ואמר: "אני לא ממליץ לאף אחד להתפטר, זה לא דבר פשוט, בטח בראש ארגון. אתה צריך חוזק מנטלי. אם הגעת למסקנה שאתה לא יכול לנהל את הארגון, אני, לא קובי שבתאי, הייתי מתפטר". 

עריכה: מיכל קדוש 

14/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה קראדי
משה קראדי  |  צילום: נתי שוחט/פלאש90
Paris