ינון מגל ובן כספית

"עדותה של יפעת מחזקת את האישום בשוחד נגד נתניהו"

המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית לשעבר עו"ד יהודה שפר על עדות התביעה של יו"ר מועצת הכבלים והלוויין לשעבר: "מנסה להגן על שמה הטוב"


יו"ר מועצת הכבלים והלוויין לשעבר ד"ר יפעת בן חי־שגב, עדת תביעה במשפט נתניהו, עוררה סערה השבוע כשטענה בעדותה כי נחקרה "בתנאים לא מקובלים שצריכים להטריד כל אזרח, תוך הטלת מורא ופחד". אתמול (ד') פורסם באשר לעסקת בזק־יס כי אינה זוכרת את השיחה עם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר, זאת חרף ההתכתבות בינה לפילבר ביום בו נמסרה המלצת אישור העסקה שהוצגה בבית המשפט.

עורך הדין יהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית, הגיב לדברים: "אני חושב שחד משמעית העדות של יפעת בן חי־שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלווין דאז, מחזקת מאוד את האישום בשוחד נגד נתניהו. הוגשו באמצעותה כל מיני ראיות, גם הודעות שהיא מסרה במשטרה וגם דברים שפילבר אמר לה בזמן אמת, שנתניהו הוא שמבקש את זה, שזה חשוב לנתניהו".

"מצד שני, היא ניסתה להשמיץ את חוקרי המשטרה ובאמת העדות שלה קצת מוזרה, מההתרשמות שלי, היא מתגוננת, מתפתלת ואני חושב שמה שהיא מנסה לעשות זה להגן על השם הטוב שלה כי היא מבינה שהאישור הזה היה לא תקין והלחץ של נתניהו פה היה לא תקין, היא רוצה להראות שהיא פעלה בצורה תקינה ובסדר".

עוד הדגיש כי לאחר שהמיזוג בין בזק ליס אושר במועצה, היא כתבה לשלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת באותה התקופה - 'הר הבית בידינו, אושר'. "יש פה לחץ חזק", אמר, והסביר: "זה מוכיח שפילבר, בהוראה של נתניהו, לחץ עליה לאשר את העסקה הזאת בזמן אמת, בלוח זמנים צפוף". 

"שומעים שוב ושוב שמנסים לטעון פה שפעלו לטובת הציבור ואני לא משתכנע מהדבר הזה"

"האישום בשוחד הוא שאלוביץ' (שאול) משחד, הוא דואג לפרסם ב'וואלה' כי אחרת שרה לא תאשר וביבי לא יחתום", הבהיר עו"ד שפר, והוסיף כי "זאת אומרת, בעיניי אין כמעט ספק שאלוביץ' משחד, אבל מה כל הזמן אומרים לנו הסנגורים? ש'נתניהו בכלל לא מודע לזה, הוא לא קשור, הוא לא יודע מזה בכלל'. בא פילבר, מעיד על פגישת ההנחיה ופגישת הנזיפה, הסנגורים עדיין מכחישים הכול והנה אתמול בבית המשפט, עדות בזמן אמת שפילבר אומר שוב ושוב ושוב שהוא פועל לבקשת נתניהו, באישור נתניהו, דבר דרמטי מאוד במשפט".

"אני מודיע מראש שאני אקבל כל הכרעה של בית המשפט", ציין. "אני לא מאמין שבית משפט יקבע שתפרו תיקים, יכול להיות שיבקרו התנהלות כזאת או אחרת של המשטרה. אנחנו שומעים שוב ושוב שמנסים לטעון פה שפעלו לטובת הציבור. פילבר מנסה לשכנע אותנו שזה לטובת הציבור, יפעת בן־חי מנסה לשכנע אותנו שפעלו לטובת הציבור ואני לא משתכנע מהדבר הזה", סיפר.

בהמשך, התייחס לחשד להפרת האמונים: "זו עדיין עבירה, אז בוא נזכיר כאן, פה נתניהו יודע שהוא מטיב עם בזק ואלוביץ', הוא יודע שהוא נמצא בניגוד עניינים חריף עם אלוביץ', שהוא לא מדווח על ניגוד העניינים שלו. משום שאחרי כמה חודשים הוא דיווח על זה ליועץ ואז היועץ הנחה אותו לא לעסוק יותר בענייני בזק".

עריכה: נויה חסון 

15/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ד"ר יפעת בן חי־שגב,
ד"ר יפעת בן חי־שגב,  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris