ינון מגל ובן כספית

כיסים מלאים במיסים?

בן וינון על תשלומי המסים • ינון: "כולנו משלמים מסים" • בן: "מי שמממן את המדינה בסוף זה השוק הפרטי, כל מדידה תראה על הכתפיים של מי המשק נמצא"


בן וינון פתחו את השעה השנייה בסערה, והפעם דנו השניים על תשלומי המסים בישראל, האם החרדים משלמים מסים, וכיצד זה בא לידי ביטוי, והאם בעצם המשק נמצא על כתפיהם של השוק הפרטי והיזמי. 

ינון טען: "בואו, כולנו אזרחים, אנשים עושים מילואים, אנשים משרתים בצבא, אנשים משלמים מיסים. למרות ההסתה שלך ושל לפיד כולנו משלמים מיסים, גם החרדים משלמים מיסים וכל בייגל שחרדי קונה הוא משלם מס, הכול בסדר". 

"הציבור החרדי מתנדב הרבה יותר משאר הציבורים בישראל", המשיך ינון, ואמר: "בטח יותר מהערבי. אבל לא אכפת לכם שהערבים לא משרתים בצבא, לא אכפת לכם שהערבים לא מתנדבים, לא אכפת לכם שהערבים עולים לנו בעשרות מונים יותר מאשר החרדים בגלל האלימות והפשיעה וכל הדבר הזה".

מנגד, בן כספית השיב: "קודם כל, הסיכוי שלי לעבור בשלום במאה שערים או בשכונות הקיצוניות של בית שמש נמוך בהרבה מהסיכוי של חרדי לעבור בהוד השרון או ברמת השרון. אני שמח שהחרדים עדיין משלמים מס על הבייגלה שלהם כי בקצב הזה יכול מאוד להיות שהם יקבלו על זה פטור מכיוון שאני קורא ממש היום, שעקב הסיכומים הפוליטיים, תקציב תלמיד בחינוך החרדי יהיה גבוה בכ־20 אחוזים מאשר תקציב תלמיד בחינוך הממלכתי חילוני. גולדקנופף, זה שאומר שאין בכלל משבר נדל"ן יקבל עכשיו סמכות לתת הנחות ומשכנתאות לחרדים. דרעי כבר שנים, כשר פנים, קובע מי יקבלו הנחות בארנונה, רמז - תמיד הוא קובע את זה לפי מספר ילדים, רמז - כי זה צמוד לאחוז החרדים". 

עוד הדגיש כי "כל מדידה, בכל סוג, מכל זוית, מכל כיוון, מכל הקשר, אם זה לפי אשכולות, אם זה לפי הצעה וערים חזקות, תראה לכם על הכתפיים של מי הכלכלה והמשק הישראלי - אגב וגם הביטחון, נמצאים. לא יעזור שום דבר, ולא שיקראו לנו אנטישמים ומסיתים, אם זו הסתה אני אמשיך להסית, קדימה תרשמו, אני אמשיך להסית. כי ההסתה הזו, לפחות לשיטתי, היא ניסיון נואש, מאוחר, שלי, ואני מקווה שיהיו רבים אחרים, להציל את המדינה הזאת, להציל את הערכים עליהם היא הוקמה, להציל את זה שהיא יצרנית שהתוצר הלאומי בה עולה וכו'".

עריכה: נויה חסון

19/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית
בן כספית  |  צילום: 103fm
Paris