בן כספית ואריה אלדד

ראש העיר כפר קאסם: "כשאני הולך ללוויה, זו לא הזדהות עם המעשה"

עו"ד עאדל בדיר, על השתתפותו בהלוויית המחבל נעים מחמוד בדיר: "לא נאפשר לאף אחד מאנשים קיצוניים מחוץ לכפר קאסם, שייכנסו וילהיבו את הרוחות"


עו"ד עאדל בדיר, ראש העיר כפר קאסם, עורר סערה כאשר השתתף אמש (ש') בהלוויית המחבל נעים מחמוד בדיר, שחוסל כשביצע את הפיגוע שבו נדרסו שלושה לוחמי מג"ב ונפצעו קל בשבוע שעבר. בשיחה עם אריה אלדד ובן כספית ב־103fm, הגיב בדיר להחלטתו להשתתף באירוע.

"הוויכוח, האם זה פיגוע על רקע לאומני או פלילי, או נפשי. זה לא ממעיט מחומרת המעשה שנעשה. כולם גם במשפחה יודעים שמה שנעשה על ידי נעים, זה מעשה חמור ביותר ולא משנה מה תהיה תוצאת הבדיקה של המשטרה", אמר. 

לדבריו, זה שהוא הלך ללוויה, "זו לא הזדהות עם המעשה. גם המשפחה שהשתתפה בלוויה לא מזדהה עם המעשה". לטענתו, "לא נאפשר לאף אחד מאנשים קיצוניים מחוץ לכפר קאסם, שייכנסו לתוך כפר קאסם וילהיבו את הרוחות ויציתו וההלוויה תהפוך להפגנה. זו הייתה המטרה שלי ושל המשטרה". 

עוד אמר: "גם בימים הכי הקשים שהיו, גם בהפגנות הכי קשות, אני הייתי בפרונט כדי לשמור ולהשיב את הסדר על כנו".

לקראת סיום, טען: "כשהמשטרה בחקירה שלה תקבע שזה פיגוע על רקע לאומני, אני גם אגיד את זה. גם חשוב להדגיש, לא משנה מה המניע שהיה לפיגוע הזה - הוא חמור ביותר ואף אחד לא מקבל אותו, לא המשפחה ולא תושבי כפר קאסם".

25/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris