איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"זו אולי הפרשה הגדולה ביותר בתולדות המדינה"

עו"ד אבי ארוניס על הכספים והנכסים שישוחררו חזרה לנושיו של איש העסקים מייק בן ארי: "מדובר בתיקים מאוד מורכבים בהיקפים משמעותיים"


לאחר שאתמול (א') פורסם כי מייק בן ארי, שכונה מיידוף הישראלי, הוסגר לישראל מבוסניה, בית המשפט אישר היום (ב') את ההסכמות שגובשו בין הנאמן לנכסיו של בן ארי לבין פרקליטות מיסוי וכלכלה, זאת בנוגע לשחררו נכסים וכספים לטובת נושיו. עורך הדין אבי ארוניס, יועץ משפטי של מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות לניירות ערך, שוחח עם ענת דוידוב והגיב לדברים.

בראש ובראשונה אמר כי מדובר בתיקים מאוד מורכבים בהיקפים משמעותיים, ולכן הדברים הללו לוקחים זמן. מדובר בחקירה שהחלה לפני שנה ושמונה חודשים, והיא נחשבת לאחת הפרשות הגדולות ביותר בתולדות המדינה. "הרשות עשתה את המוטל עליה, ותפסה בזמן החקירה נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים. זה התפקיד של הרשות, ובזה זה מתבטא. מהרגע שהתיק עבר לפרקליטות לפני כשנה כל נושא הנכסים עבר לפרקליטות שעבדה מול הנאמן, ואתמול התקבלה החלטה של בית המשפט, שזו הפרוצדורה הנכונה, שאישר את המתווה לפיו, חלק ניכר מהסכום ישוחרר למשקיעים באופן מידי, ואילו חלק אחר - אושר מתווה מדורג לשחרור הכספים", הסביר.

עוד הוסיף עורך הדין ארוניס: "הפרקליטות טיפלה בנושא הזה בצורה נחושה ויעילה, והגיעה להסכמות עם הנאמן. אותן הסכמות הוגשו לבית המשפט שאישר אמש שהכספים ישוחררו לטובת המשקיעים".

כשנשאל על מעצרו של בן ארי אמר עורך הדין כי נעשו פעולות חקירה רבות, ואמר: "הרשות תנהל את הדברים בהתאם לצורכי החקירה, אני לא צופה בעיה בעניין הזה. לגביי כתב אישום - תתקבל החלטה, ואני מקווה שלוחות הזמנים יהיו זריזים. צריך לומר שמהרגע שהוא ברח ננקטו פעולות משמעותיות ונחושות בחו"ל בכדי להביא להסגרתו ולהשלים את ההליך שהושלם. זו אחת מהפרשיות הגדולות בישראל".

לסיום פנה למשקיעים, וביקש להזכיר: "אני יכול להגיד שמה שנראה טוב מדי בכדי להיות אמיתי הוא בדרך כלל לא אמיתי".

עריכה: עדן בן ארי 

26/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה נגד פעולותיו של מייק בן ארי
הפגנה נגד פעולותיו של מייק בן ארי  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris