בן כספית ואריה אלדד

"המשטרה לא צריכה לעשות כיפה אדומה"

ח"כ לשעבר עו"ד גבי לסקי על מעצר העיתונאי ישראל פריי בחשד להסתה: "אין הלימה בין החשדות נגדו לבין העובדה ששוחרר ללא תנאים בכלל"


עורכת הדין וחברת הכנסת לשעבר גבי לסקי, המייצגת את העיתונאי ישראל פריי שנעצר היום (ג') בחשד להסתה, שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד בתוכניתם והביאה את קולו של פריי ואת גרסתו לדברים. 

"קודם כל אנחנו חייבים לומר איך המעצר הזה נעשה - מישהו יצר איתו קשר באצטלה שמדובר במקור שרוצה להביא לו מסמכים. הוא קבע איתו במקום, וברגע שהוא הגיע שלושה שוטרים קפצו ועצרו אותו. הם אזקו אותו בידיים וברגליים, ולקחו אותו לחקירה. קודם כל, מדובר בפגיעה חמורה בחופש העיתונות כי הלב של להיות עיתונאי זה שיש לך מקור ואתה פוגש אותו ומקבל מידע זה מה שיקרה", אמרה.

עוד הוסיפה עורכת הדין לסקי: "אני תמיד אומרת שאם המשטרה מתקשרת ומציגה צו, אין אלה להגיע לחקירה. זה לא משנה מה אני חושבת, הוא הובא לחקירה על עבירות למאבק לטרור. אני מחוץ לתחנה, ואני יכולה להגיד שהוא השתחרר ללא תנאים בכלל. משמע, אין הלימה בין המעצר לבין העובדה שהוא השתחרר ללא תנאים בכלל. הם בחרו לשחרר אותו גם בלי זה".

"כלומר, אם הוא יסרב להגיע לחקירה שוב יעשו לו כיפה אדומה?", נשאלה. "קודם כל, המשטרה לא אמורה לעשות כיפה אדומה. היא צריכה להגיע עם צו, והדבר הזה לא נעשה. אני לא מבינה למה המשטרה בחרה לעשות לו את התרגיל הזה במקום באמת לבוא עם צו", אמרה.

עריכה: עדן בן ארי 

27/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עורכת הדין גבי לסקי
עורכת הדין גבי לסקי  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris