בן כספית ואריה אלדד

"כל מי שמנסה לפגוע בחיילי צה"ל הוא טרוריסט"

העיתונאי ישראל פריי נעצר לאחר שלא התייצב לחקירה, ונעצר בחשד להסתה • עו"ד נתי רום (ארגון חננו) שהגיש את התלונה במשטרה, סיפר מדוע פעל כך


המשטרה עצרה הבוקר (ג') את העיתונאי ישראל פריי שנעצר לאחר שלא התייצב לחקירה, כאשר סיבת המעצר היא חשד להסתה. עורך הדין נתי רום מארגון חוננו שהגיש את התלונה במשטרה, הסביר את ההחלטה. 

"הגשתי תלונה בעקבות ציוצים שהוא פרסם שפגיעה בכוחות הביטחון אינם טרור. לאחר מכן הוא צייץ על המחבל בפיגוע ביפו שהוא גיבור. הדברים האלה הם הסתה ועידוד לטרור והגשתי תלונה באותו היום", אמר עו"ד רום בפתח הריאיון. 

"חברי כנסת מהרשימה המשותפת אומרים דברים כאלה כל יום", הגיב אלדד לדבריו. "אז גם אותם צריך לעצור, והם לא ראויים להיות חברי כנסת.", ענה עו"ד. בהמשך הסביר: "עיתונאי שלא מקבל את המהות ואת הממלכתיות של המדינה, ולא מגיע אחרי ש־5 פעמים קראו אותו לחקירה זה אומר דרשני". 

עוד הוסיף: "אני לא עסוק בלהבחין בין נבלות לטרפות, ובין רוצחים לרוצחים סדרתיים. בעיניי, אלו דברים שפחות משמעותיים תיאורטית. כל מי שמנסה לפגוע באזרחים ובחילי צה"ל הוא טרוריסט. יהודי שאומר שמחבלים הם גיבורים - זה עולה בדמים, ומעודד טרור. אני בטוח שאתה לא מעודד לרצוח שוטרים פלסטיניים. מחבלים עוצרים את הבנים של כולנו, ואני מאוד מקווה שיוגש נגדו צו אישום", סיכם.

עריכה: עדן בן ארי 

27/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris