אודי סגל וענת דוידוב

"הילדים האלה נכנסו בריאים ויצאו נכים"

8 ו־4.5 שנות מאסר נגזרו על אורטל בנימין ורינת יקנו, הסייעות מגן סיגל • חן קובריץ ממטה המאבק, וגל לוי, אם לבת שעברה התעללות בגן, הגיבו


סייעות שהתעללו בפעוטות בגן סיגל שבחולון הורשעו ב-8 וב-4.5 שנות מאסר לאחר החלטת בית המשפט. ענת וגדעון שוחחו עם גל לוי, אם לפעוטה שהייתה בגן ועברה התעללות, וגם עם חן קובריץ ממטה המאבק למען הילדים.

"אנחנו ברגשות אמביוולנטיים, רגשות של שמחה וגם קצת של עצב, שסוג של נסגר הפרק בסיפור הזה, אבל הוא לא באמת נסגר. דווקא מהעונש אנחנו מאוד מרוצים, כמובן שאין שום עונש ראוי, שום עונש לא באמת ישקיט את ליבנו ויגיד 'אוקיי אז עכשיו הן מפצות על מעשיהן'", אמרה לוי.

במהלך השיחה, חזרה לוי לגילויי האלימות שהתבצעות בגן. "באוגוסט 2020, אני ואימא נוספת הרגשנו שמשהו לא טוב עובר על הבנות שלנו, בעצם חלקנו חוויות יחד והבנו שחייבים לפתוח מצלמות", סיפרה.

מה הדליק לכן נורה אדומה?
"התפרצויות זעם, עצבנות יתר, זה בערך מה שגרם לנו לפתוח את המצלמות".

היא שיתפה במצב בתה בת החמש כעת, "היא בשיקום. אנחנו מעניקים לה המון, אנחנו בטיפולים, ולאט לאט מנסים לבנות את האמון מחדש, להקנות לה כלים חברתיים שהיא לא רכשה בגן. היינו בטיפולים של שנה, שנה וחצי, של בכלל בניית אמון בתוך המשפחה, ובניית אמון עם גורמים חיצוניים. להגיד לך שהגננות שהיום אני שמה את הבת שלי אצלן, הן יודעות שאני סומכת עליהן במאה אחוז? לא. הן יודעות שהן בבדיקה, הן יודעות שאני חושדת".

בהמשך הצטרפה לשיחה, חן קובריץ, ממטה המאבק למען הילדים, והבהירה כי "אנחנו לא ניתן לילדים לחזור לג'ונגל ולכאוס. אנחנו לא נאפשר את זה. יש לנו מאות הורים נפגעי עבירה. אנחנו נפעל בכל הכלים שעומדים לרשותנו".

לדבריה, "יש עלייה של מאות אחוזים בתלונות למשטרה ואחוזים גבוהים מאוד של כתבי אישום. בסקר שעשינו, לפני שנה בלבד, 68 אחוזים מההורים לא מרגישים בטוחים לשים את הילדים שלהם בגן". היא אמרה: "הילדים האלה נכנסו בריאים ויצאו נכים".

28/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מתוך מחאת אימהות (למצולמים אין קשר לנאמר)
מתוך מחאת אימהות (למצולמים אין קשר לנאמר)  |  צילום ארכיון: תומר נויברג/פלאש90
Paris