בן כספית ואריה אלדד

"כוכבי לא פספס הזדמנות לפספוס ההזדמנויות להכרעת האויב"

ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל תקף את התנהלות הרמטכ"ל: "מתאר את מה שעשה בתור כישלון" • על תיקון חוק איסור האפליה: "לא יקרה, לא במשמרת שלי"


לאחר מרתון חקיקה של מספר ימים, הבוקר עבר החוק לתיקון פקודת המשטרה שזכה לשם חוק בן גביר בקריאה שנייה ושלישית, זאת ברוב של 61 חברי כנסת לעומת 55 מתנגדים וללא הכפפת המפכ"ל לשר לביטחון לאומי המיועד. חבר הכנסת תא"ל (מיל') צביקה פוגל שוחח עם בן כספית ואריה אלדד התייחס לדברים, ותקף בחריפות את הרמטכ"ל אביב כוכבי שיסיים בקרוב את תפקידו.

"כשכוכבי נכנס לתפקידו הייתי גדול מוחאי הכפיים", פתח. "אני כאיש צבא לשעבר מאוד מאוכזב, ומתאר את מה שעשה בתור כישלון. לא הכריעו את המחבלים. כוכבי לא פספס אף הזדמנות לפספס את כל ההזדמנויות להכריע את האויב שלנו. מקווה שיבוא הרצי הלוי ויעשה את זה אחרת". 

בהמשך, הוסיף: "מדינת ישראל החליטה על סדר עדיפויות חדש ונצטרך להתרגל אליו. עשינו תוכניות לשיפור מעמדו של השוטר וקידומו, זה יגרום לאנשים לרצות להתגייס. נעשה גאווה לשוטר, הוא יהיה כמו דגל, אף אחד לא יתייחס אליו בזלזול. זה לא קורה ממחר בבוקר. בן גביר לא הולך לתת פקודות לאף אחד, אלא בסך הכל לקבוע סדר פעולות להפעלת הכוח. הוא לא הולך לקחת סמכויות שיטור לעצמו, ניקח את העסק הזה ברצינות". 

באשר לסערת חוק איסור האפליה, אמר ח"כ פוגל: "האצבע שלי לא תורם לכל שינוי שיגרום לאפליה לאוכלוסייה מסוימת במדינה או לשינוי בסטטוס קוו, זה לא יקרה, בטח לא במשמרת שלי, אני לא אתן לזה לקרות ואין שום סיבה לשרת את זה. מה שהיה טוב לבן גוריון טוב גם לעוצמה יהודית". 

עריכה: מיכל קדוש 

28/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה פוגל
צביקה פוגל  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris