ניסים משעל וטל שלו

"אתה לא מצפה משופט להיות שקרן"

אמש (ד') חשף פלג כי שופטת מביהמ"ש לנוער העתיקה פסק דין בתיק של פליטה אריתראית מהכרעה של שופטת אחרת • עו"ד ברק כהן, המייצג את הפליטה, הגיב


בפרסומים שחשף מגיש התוכנית והכתב לענייני משפט של 'חדשות 12', גיא פלג, נטען כי השופטת טובה פרי מבית המשפט לנוער, שפסקה במקרה רגיש הנוגע לפליטה אריתראית המבקשת לקבל משמורת על בנה, העתיקה את הכרעת הדין שלה מפסק דין דומה של שופטת אחרת.

עורך הדין ברק כהן, המייצג את האם, הביא את גרסת מרשתו: "אני רוצה להגיש נגדה גם תלונה במשטרה. בזמן האחרון מרבים לדבר על עבירות של מרמה והפרת אמונים, ואני לא יודע עד כמה אפשר עוד להפר אמון".

"זה מטורף", הוסיף. "אנחנו יודעים ששופטים מתנסחים באופן דומה, פה מדובר בשופטת שלקחה עובדות אחרות, לא ניסוחים או סגנון. אתה לא מצפה משופט להיות שקרן בתגובותיו", אמר. 

מטעמה של השופטת פרי נמסר: מדובר בתיק שבו השופטת מלווה משפחה עשר שנים ארוכות. היא מכירה את כל המורכבויות המשפחתיות בה ונפגשה עם כל הנוגעים בדבר פעמים רבות ולאורך שעות ארוכות. החלטה שמחזיקה 22 עמודים, מתוכה כעשרה אחוז שאינם שלה. שיקול הדעת הוא שלה, ההחלטה היא שלה בלבד וכך כל ההחלטות לאורך עשר השנים. הגיעה למסקנות בעצמה ולאחר שמיעת ראיות. טעותה שלא הזכירה מנין ציטטה עשירית מהחלטתה ועל כך היא מצירה מאד. אם תועמד לדין - תטען בו את כל טענותיה הרבות וסומכת על בית הדין שיכריע נכונה.

29/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris