רבקה מיכאלי

הכוכב של עכשיו

הזמר תמיר גרינברג סיפר על השנה המרגשת בחייו וחשף מדוע לא שר בעברית: "אני פשוט מכיר את האנגלית יותר טוב ממה שאני מכיר את העברית בתוך המוזיקה"


הזמר תמיר גרינברג הוא כבר מזמן לא רק זוכה 'הכוכב הבא', אלא אמן ענק שממלא הופעות בכל הארץ וזוכה לאהדה רבה מהקהל. לכבוד סיום השנה המרגשת בחייו, הגיע גרינבג לצד הקלידים האהובים עליו במיוחד, לאולפן של 103fm, ושוחח עם רבקה מיכאלי על היצירה, האהבה למוזיקה, וההבנה כי זה ייעודו. 

"אני חייב הרבה לאמא שלי שכנראה זיהתה משהו, אמא רשמה אותי לבתי ספר מוזיקליים, וגם הגננת. בבית ספר הזה התחלתי, בבית הייתי עושה עם אחותי הרבה הצגות. משחק ותיאטרון היה בהתחלה מה שבאמת אהבתי". 

איך הכל התחיל? "הבנתי שאת תקופת הווירוס העולמי אני מעדיף לעבור בבית ולא בניו יורק, וזה מה שהביא אותי", תיאר. "חשבתי שאני מגיע לחודשיים, ועדיין לא חזרתי לשם. אפילו לא נרשמתי לתוכנית, הם בשקדנות ועקשנות רצו שאגיע הרבה שנים". בהמשך, הצטרף לשיחה המשורר תמיר גרינברג. כן, לא טעיתם, מדובר באותו שם בדיוק. "בהתחלה כשכוכבו דרך, מספר הטלפון שלי חסוי, אבל מספר הטלפון של הילדים שלי גלוי והם קיבלו אין ספור הודעות שמייעצות להם איזה שיר לשיר בתוכנית הבאה", שיתף. 

הזמר המרגש, שידוע כי שר לרוב בשפה האנגלית, נשאל האם מבקשים ממנו הרבה לשיר בעברית. "זה לא שאני לא רוצה לשיר בעברית, אני פשוט מכיר את האנגלית יותר טוב ממה שאני מכיר את העברית בתוך המוזיקה. עכשיו כשאני פה בארץ הרבה זמן ואני נחשף למוזיקה ולאמנים, יש לי גם התקרבות למוזיקה הישראלית".

30/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


תמיר גרינברג
תמיר גרינברג  |  צילום: מיה טורנובסקי/103fm
Paris