אודי סגל וענת דוידוב

"נכון לרגע זה, הכיבוש הוא קבוע"

ח"כ צביקה פוגל על החלטת האו"ם לאשר בדיקה משפטית בדבר השליטה הישראלית ביו"ש • על ח"כ טיבי: "אם זה היה תלוי בי, הוא לא היה בכנסת"


אתמול (ש') פורסם כי העצרת הכללית של האו"ם החליטה לקבל הצעתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לבקשת חוות משפטית כנגד ישראל מבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג, זאת בגין מה שהגדירו כ"בחינת חוקיות הכיבוש הישראלי". חבר הכנסת צביקה פוגל הגיב לדברים.

"אני מקווה מאוד שישראל תדע להגן על זכויותיה במקומות שבהם כן מותר לנו לספח ולהתיישב, ואני מקווה שנביא את זה לידי ביטוי בעתיד", טען. "אני לא מצפה שמישהו באו"ם ירים יד לטובת מדינת ישראל. אני רוצה להמשיך לספח כחוק את המקומות שבהם מותר לי כדי להחיל ריבונות על כל השטחים החוקיים במדינה. אני לא יכול להתווכח עם עובדות, נכון לרגע זה הכיבוש הוא קבוע".

על חילוקי הדעות באשר למינוי חבר הכנסת אחמד טיבי לתפקיד סגן ראש הכנסת, אמר: "אצבעי לא תורם לטובת אחמד טיבי תומך הטרור וסגנו של ערפאת, אין סיכוי שידי תורם לטובת מינויו לתפקיד כל כך בכיר. אין לי מילה רעה לומר על ערבים השותפים לגורל המדינה, אם זה היה תלוי בי טיבי לא היה בכנסת בכלל. אם זה היה חבר ערבי אחר שמכיר בזכותה של המדינה להתקיים כמדינה יהודית, כנראה שהוא היה זוכה לקבל את אצבעי. אם זה היה נתון בידי, טיבי לא היה מכהן בכנסת כי לא יכול להיות שנחזיק אויבים בתוך הכנסת שלנו". 

"אצבעי לא תורם נגד שום דבר שמהווה פגיעה בזכויות הפרט"

בסיום דבריו, הגיב ח"כ פוגל לדבריו של הרב מאיר מאזוז, מבכירי הרבנים במגזר החרדי, שטען כי: "צריך להתרחק ממצעד הגאווה, כשיש מצעד כזה צריך לסגור את החלונות, ולומר לילדים 'יש כאן מצעד של בהמות הולכות על שתים", ואף הגדיר את יו"ר הכנסת אמיר אוחנה כ"נגוע במחלה" נוכח נטייתו המינית, והבהיר: "קראתי את הדברים, אני לא מתווכח עם רבנים וגם לא חייב להסכים איתם ולעיתים קרובות חובתי לא להסכים אותם. אני מאוד מכבד את אוחנה, תמכתי במועמדתו, אצבעי לא תורם נגד שום דבר שהוא פגיעה בזכויות הפרט, גם לא בקהילה. יש אצלנו אנשים שמאוד לא אוהבים את המצעד, אבל בין לא אוהבים לבין מניעת הזכות יש פער גדול, לא נהיה שם". 

01/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה פוגל
צביקה פוגל  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris