בן כספית ואריה אלדד

"שמח וגאה שהייתי נאמן לעצמי"

ישראל פריי התייחס לשנה הסוערת שעברה עליו, ולמעצרו בחשד להסתה: "עשיתי לעצמי סוג של חשבון נפש, ואמרתי לעצמי 'תודה לך 2022, היית טובה אליי'"


העיתונאי ישראל פריי שוחח עם בן ואריה על השנה שעבר, בשבוע שעבר הוא נעצר בשל דברים שכתב ברשתות, והיה חשד להסתה מצידו. היום (א') בית המשפט השלום בירושלים פסק כי עליו לפצות את הישיבה במאה אלף שקלים. הוא שיתף על תחושותיו לאחר הדיונים בבית המשפט, ועל השנה שעברה עליו.

לדבריו, "כאדם חרדי, אני לא חוגג את ראש השנה האזרחי, ובכל זאת כשכולם מציינים את זה - עשיתי לעצמי סוג של חשבון נפש אתמול, ואמרתי, 'תודה לך שנת 2022 היית טובה אליי'. אולי הפסדתי מקום עבודה, הפסדתי לגיטימיות, הפסדתי כסף, אבל בהחלט אני שמח וגאה שהייתי נאמן לעצמי ולאמת. השנה הזו והחודשים האלו אני גאה בהם ובמה שכתבתי. בוא נדבר על דמוקרטיה מלאה לכולם, רק איתה עוד ננצח".

בהמשך, עוד אמר: "אני הבאתי דיווח על ניפוץ של מצבות - דיווח אמיתי לחלוטין. אנשי חומש חוגגים על כך שהייתה בעיה טכנית כשהתביעה לא הובאה לידיעתי. כלל לא ידעתי בכלל על הדיו שהתקיים. האם יאיר נתניהו הוא כבר בחדרי חקירות על הדברים שהוא כתב ברשתות? לא, אז זה דבר שאנו צריכים לשאול את עצמנו. אני הגשתי כתב הגנה, אני משתדל לעשות הכול כמו שצריך. כאמור, הייתה טעות טכנית לחלוטין".

לסיכום תהה: "איך אפשר במדינת ישראל להגיש תביעת דיבה על כך שכביכול הוצאתי שם רע של מקום ושל אנשים שבכלל לא קיים על פי החוק הישראלי?" וזעם: "המקום שמכנים חומש, אלו אדמות שאפילו לפי פסיקות של בתי המשפט הישראלים - אלו אדמות פרטיות של אנשי הכפר הפלסטיני. המקום בשם חומש כלל אינו קיים על פי חוק הישראלי, אלו קרקעות פלסטיניות. אני עומד לחלוטין מאחורי מה שאמרתי - הדברים הם מדויקים, הדברים אמת".

עריכה: דוד זבולוני 

01/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל פריי
ישראל פריי  |  צילום מסך: 'קשת 12'
Paris