תחשבו טוב
עם יהודית גריסרו

"הייתה לי הזיה שכל החיים שלי עוברים בפניי כמו סרט"

אלי דהן אבד ביערות ונצואלה לאחר שנפל מגובה רב ושרד לבדו במשך עשרה ימים • הוא שיתף ברגעים הקשים: "החלטתי שאני כותב את הסוף של הסרט שלי בעצמי"


אלי דהן יצא לטיול בדרום אמריקה. לאחר שנה וחצי החליט לצאת לטראק בשמורת טבע בוונצואלה לבדו אך דרכו אבדה לו והוא נפל מצוק של שלושים מטרים ונפצע באורח קשה. הוא שרד במשך עשרה ימים ביערות ונצואלה כשהוא שוכב בסכנת חיים ממשית. בשיחה עם יהודית גריסרו סיפר את סיפורו האישי המרתק וכיצד בסופו של דבר ניצלו חייו. 

תחילה סיפר כיצד אבד, וכיצד נפל מהצוק, "הגעתי למקום, ופתאום אני מסתכל במפה ומשהו לא מסתדר לי, הרגשתי שאני הולך לאיבוד. קיבלתי החלטה לעלות על מקום גבוה לראות את המשך הדרך, וזה מה שעשיתי, עליתי על צוק, ראיתי את המשך המסלול, ראיתי את דרך המלך, ואז דרכתי על אבן שהייתה לא יציבה, ומאותו רגע נפלתי נפילה של שלושים מטרים שהייתה נפילה מאוד קשה וככה התחילו ה248 השעות שלי". 

בהמשך סיפר על החילוץ, "הצלחתי להגיע על הישבן לאותה הלגונה, מצאו אותי, מישהי מקומית ראתה שאני לא חוזר והיא ארגנה משלחת חילוץ, היא עבדה 20 דקות, הם מצאו אותי. סוף סוף ראיתי בני אדם אחרי 248 שעות לבד, זה כל מה שהיה לטבע להציע. היום והלילה מתחלפים, אתה לא יודע מה זה מה. קר בלילה, קר ביום, זה אזור מאוד גבוה. למזלי הרב היה לי מקור מים, הפכתי את הנעל שלי לכוס, היו עשבים וכל מיני פטל ופטריות שאותם אכלתי. אני חושב שהרגע הכי חשוב הוא שהייתה לי הזיה שכל החיים שלי עוברים בפניי כמו סרט, אחרי ההזיה הזו החלטתי שאני כותב את הסוף של הסרט שלי בעצמי, ולא נותן לזה להסתיים ככה בצורה פסימית"

01/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: יעקב לדרמן/פלאש 90
Paris