כן לפני הילדים

סדרת הכתבות החדשה והחשובה מאין כמותה של הילה קורח ('חדשות 13'), באה לשים סוף להסתרה ארוכת השנים סביב מיניות בין הורים לילדים


בואו נפתח את זה: אחד הנושאים הקשים לשיחה ללא ספק, בעיקר כשמדובר בקשר בין הורים למתבגרים, הוא העולם המיני שלהם, שהולך ותופס חלק נרחב באישיותם מטבע הדברים, וכמעט באותו קצב מרחיק את בני הנוער מאלו שאמורים להיות הקרובים אליהם ביותר. 

הילה קורח, מגישת המהדורה המרכזית ב'חדשות 13', שוחחה עם ענת דוידוב וניסים משעל בסיום התוכנית והביאה פרטים נוספים על סדרת כתבות החשובה כל כך שלה בנושא. "אחת השאלות שהכי סקרנו אותי, זה איך בכלל מתחילים כשאין את התשתית של השיחה הפתוחה בבית. זאת אומרת, פתאום להתחיל לדבר על הנושאים האלה, זה נראה לי לא טבעי ואפילו יכול לעשות יותר זנק מתועלת", אמרה. 

לדבריה, כן הייתה התקדמות בנושא בשנים האחרונות. "הפרק של הערב (ב') מאוד ממחיש את זה. היום אנחנו מדברים עם המגזרים היותר שמרניים. הלכנו לבדוק מה קורה אצל החרדים, הדתיים והערבים. אני חייבת להגיד, שמבין שלושת המגזרים האלה - אצל הדתיים יש את ההתקדמות הכי גדולה, ובאמת רואים את השיח הזה מתחיל לחלחל בקטנה", סיפרה. 

"דיברנו עם מדריכת מיניות דתייה שעוברת אולפנה-אולפנה ומדברת עם הבנות שם. יש קולגות גברים שעובדים בישיבות", הסבירה, והוסיפה: "רואים את השיח, לעומת החברה הערבית, שגם שם נעשה איזשהו מאמץ קטן, אבל שם, באמת, המצב הרבה יותר קשה".

עוד ציינה: "גם במשפחות חילוניות, אנחנו רואים יותר. אנחנו כל הזמן לומדים מהדברים שההורים שלנו עשו איתנו. אנחנו רצינו לפתוח את זה למשפחה שלנו, כי אצלנו במשפחה לא דיברו על זה, אבל אנחנו לא כל כך מדביקים את הפער. הדברים שהילדים שלנו מתמודדים איתם היום, זה כל כך שונה ממה שאנחנו התמודדנו איתו".

02/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הילה קורח
הילה קורח  |  צילום מסך: 'חדשות 13'
Paris