אודי סגל וענת דוידוב

"עזרא עבר הליך טיפולי, אף נפגעת לא גרה בקצרין"

עו"ד מורן סעדון המייצגת את עזרא שיינברג: "הביע חרטה" • הרב דוד סתיו הגיב • עינת שמשוני: "טענות מנוולות, לא פעלנו בשום דרך אלימה"


כ־300 מפגינים מחו אתמול (א') בשעות הערב מול ביתו של הרב עזרא שיינברג בקצרין, ששוחרר מבית הסוהר לאחר שבע וחצי שנות מאסר בגין עבירות מין חמורות בנשים מקהילת אורות האר"י בצפת, בראשה עמד. 

עינת שמשוני, ממובילות המאבק בקצרין נגד עזרא שיינברג, הגיבה לדברים: "החששות מאוד גדולים עם הגעתו של עזרא לעיר. אנחנו לא יכולים למנוע ממנו להתגורר בקצרין, אנו יכולים להבהיר לו שהוא לא רצוי. המטרה שלנו היא למנוע את הנפגעת הבאה. אנו חוששים מזה שעזרא עלול לרצות לחזור למעמד שלו. אני חוששת לשכנות שלי". 

לשיחה הצטרף יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו, והתייחס אף הוא לפרשה: "אם אדם עשה תשובה, הקהילה צריכה לקבל אותו. לא ברור שהוא עשה תשובה. חלקים בקהילה רוצים לעשות הכל כדי שאירועים כאלה לא יתרחשו פעם נוספת. כל עוד הוא לא עשה תשובה, זכותה של הקהילה להחרים אותו. הייתי אומר לנשים - אתן מתייעצות עם אדם מקולקל במידותיו". 

עורכת הדין מורן סעדון, המייצגת את עזרא שיינברג, הביאה את גרסת מרשה: "עזרא עבר הליך טיפולי בבית הסוהר, זה אדם שבחר להשתלב בהליך טיפולי. הוא הביע חרטה וסליחה". 

02/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עזרא שיינברג
עזרא שיינברג  |  צילום: באסל עווידאת/פלאש90
Paris