אודי סגל וענת דוידוב

"מכבדת רבנים, אבל אני לא הסנגורית שלהם"

סגנית השר המיועדת מיכל וולדיגר על דברי בכירי רבנים נגד מינוי אמיר אוחנה ליו"ר הכנסת • על ביטול המס על שתייה מתוקה: "יש דרכים להוריד צריכה"


הרב שלמה עמאר, רבה של העיר ירושלים והרב הראשי לשעבר, התייחס אתמול (ב') גם הוא, לצד הרב מאזוז, למינויו של יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, וטען כי "גם אנשים שנחשבים יראים תמכו, זו בושה שאין כדוגמתה. אנשים שמיצגים תורה ודת. ממנים אותם לתפקידים מכובדים. בושה שאין כדוגמתה". סגנית השר המיועדת במשרד האוצר חברת הכנסת מיכל וולדיגר הביעה את דעתה בנושא.

"אני מכבדת מאוד רבנים, אבל אני לא הסנגורית שלהם", אמרה וולדיגר. היא ציינה: "אנחנו הצבענו בעד מיניו של אוחנה. אמיר את חבר, איש יקר. אני מסתכלת על הכישורים שלו, היכולות שלו. הוא יהיה יו"ר הכנסת טוב בצורה מדהימה. אני סומכת עליו בעיניים עצומות. אין לי מה להתייחס לאמירות כאלה ואחרות".

"יש דרכים להוריד את השתייה המתוקה על ידי הידברות, לעלות את הדבר למודעות"

באשר להחלטה לביטול המס על המשקאות הממותקים והכלים החד פעמיים, אמרה: "אני חושבת שלשתות מתוק, אני אגב לא אוהבת מתוק, אני לא חושבת שצריך להטיל על זה מס. יש דרכים להוריד את השתייה המתוקה על ידי הידברות, לעלות את הדבר למודעות. צריך להוריד את יוקר המחייה, אנחנו עובדים על זה. ממש אתמול היה טקס החלפת שרים".

"לאורך כל הדרך התנגדנו למיסוי הזה. טענו שזה רק להקשות על החרדים והאוכלוסיות החלשות יותר. זו לא החלטה של רגע, לאורך כל התקופה היינו נגד המס הזה. הנה עכשיו, אחת מההחלטות שהחליט בצלאל, ואני מגבה אותו לגמרי, להוריד את המס כדי להקל על האזרחים כמה שאפשר בלי לפגוע באמירה שמתוק זה לא בריא", סיכמה.

עריכה: שני רומנו

02/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל וולדיגר
מיכל וולדיגר  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris