בן כספית ואריה אלדד

"אם זה היה קורה בחו"ל - הוא היה סובל"

לין פאר, שהתלוננה נגד שי אביטל, זעמה בעקבות ההחלטה לכלול רק שתי תלונות בבקשת הסגרתו לישראל: "זה פספוס של המדינה, המשטרה והפרקליטות"


על רקע 30 התלונות שהוגשו נגדו בגין תקיפה מינית, ולאחר ששר המשפטים ההולנדי אישר את הסגרתו, סוכן הדוגמניות שי אביטל הוחזר היום (ג') לישראל, שנה וחצי לאחד התפרצות הפרשה. אריה אלדד ובן כספית שוחחו ב־103fm עם אחת הנפגעות, לין פאר, ועורך הדין המייצג אותה במשפט, אורי נחמיאס, אשר הגיבו לידיעה. 

תחילה, אמרה: "אני לא יודעת כמה זו הקלה כשהפרקליטות מגישה לבית המשפט רק שני תיקים על שתי נשים מתוך שלושים, כשאחד מהתיקים הוא אפילו לא אני כרגע. בעזרת השם, אני מאוד מקווה שבעתיד הוא יישפט גם על עבירות שהוא עשה לעוד נשים, אני מאוד מקווה שאחת הנשים תהיה אני, אבל אני די בטוחה שהולכים, גם על מה שהוא עשה לי, לחקור אותו בין כה וכה. הם לא יכולים לא לחקור אותו על עוד 28 נשים או 26 נשים שנשארו בצד. כאילו מה איתנו? איפה אנחנו בתמונה?" 

לין ופרקליטה נשאלו האם יהיה אפשר להעמיד את אביטל לדין גם לגבי תלונות שלא הוצגו להולנד בבקשת ההחזרה. "נכון לעכשיו, בשלב הזה לא ניתן להעמיד אותו לדין אלא על השמות שיש בבקשת ההסגרה", הסביר עו"ד אורי נחמיאס, והוסיף: "אבל כידוע לנו, המשטרה תמשיך לחקור את כל התלונות ברגע שהוא יגיע לישראל וככל וימצאו מיידעים נוספים שהם מספקים, הוא יעמוד לדין גם בגינם. בשלב הזה, הוא עתיד לעמוד לדין רק בשל השמות שנמצאים בבקשת ההסגרה". 

לין הגיבה: "זה פספוס של המדינה, של המשטרה שלנו, של הפרקליטות שלנו, שהדברים מתנהלים כמו שהם מתנהלים. זה הזוי מבחינתי, זה לא מקובל, זה לא אמור להיות. כי אני בטוחה שאם הדבר הזה היה קורה בחו"ל, הבן אדם הזה היה סובל סבל ייסורים, שלא נדבר שהיה נכנס לכמה שנים טובות לכלא בלי שאפילו ידברו איתו או יתנו לו איזה במה". 

"אני מפחדת ממנו כל הזמן, כל עוד שהוא לא יושב בכלא"

בהמשך, סיפרה לי על הדרך של אביטל להתנקם במתלוננות, לטענתה: "זאת מישהי שחתמה איתו על איזשהו הסכם, על איזשהו משהו, על מנת להכפיש את המתלוננות".

לבסוף, נשאלה האם תרצה להיות נוכחת במשפט והודתה: "אני מסופקת מלראות את זה מהצד, כי אני בטוחה שזה יהיה בכל מקום אפשרי וזה יהיה פתוח בפני כל המדינה, ככה שאראה את זה. כל עוד לא יזמנו אותי, לא אבוא. מבחינתי לדעת שהוא דורך איתי על אותה אדמה זה מחריד, זה עושה לי חרדות. אני מפחדת ממנו כל הזמן, כל עוד שהוא לא יושב בכלא, מן הסתם אני מפחדת ממנו. קיבלתי איומים וקיבלתי הכפשות, באמת אני עברתי שנתיים לא קלות".

עריכה: נויה חסון

03/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שי אביטל
שי אביטל  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris